Sosyal Medya Danışmanlığı

Dijital pazarlama çalışmaları artık sosyal medyadan bağımsız düşünülemiyor. Markanızın sosyal medya hesaplarının etkin bir şekilde yönetilmesi potansiyel müşterilerinizi reel müşteriye dönüştürmeniz adına çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü sosyal medya tüm markalar için fırsatlarla dolu bir  dünyadır. Marka bilinirliğini arttırmak ve bununla birlikte marka sadakatine sağlamak için sosyal medyadan etkin bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Bununla birlikte pazarlama çalışmalarınızı sosyal medyaya da yansıtabilir,  ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapabilir, kampanya süreçlerini yönetebilir ve böylelikle çok daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ulaşmak için  öncelikle sosyal medya hesaplarınızın profesyonelce yönetilmesi gerekiyor. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz. Sunduğumuz sosyal medya hizmetlerimiz kapsamında Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube hesaplarınızın en doğru şekilde yönetilmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı En Etkin Şekilde Yönetiyoruz!

Sosyal medya yönetimi alanında uzmanlaşmış olan ekiplerimiz  marka hesaplarınız üzerinden takipçileriniz ile en doğru iletişimi kuruyor ve böylelikle  sosyal medyada da lider konuma yükselmenize yardımcı oluyor. Sosyal medya hesaplarını düzenli olarak takip ediliyor, marka imajınıza uygun olan içerikler paylaşılıyor  sonuçlar her ay düzenli olarak tarafınızla paylaşılıyor.

Uzman ekiplerimiz tarafından belirlenen stratejiler kapsamında sosyal medya kampanyaları düzenliyor ve böylelikle marka bilinirliğinizin artmasına da  olanak tanıyoruz. Ürün ve hizmetlerinizin daha fazla sayıda kişiye ulaşması için en doğru içerikleri kullanıyor ve böylelikle marka sadakatini de sağlamış oluyoruz. Orijinal fikirlerle hayat bulan stratejiler, sosyal medyada markanızı lider konuma taşıyabilir.

Tüm dünya genelinde markaların yeni müşterilerinin %50’den fazlasını sosyal medyadan bulduğunu asla unutmayın. Rakipleriniz ardı ardına sosyal medya kampanyaları düzenlerken  bu rekabetin gerisinde kalamazsınız. Profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetimizle rekabette tüm taşların yeri değişecek! Markanız için  sosyal medyada harikalar yaratabiliriz. Hemen bizi arayın ve detayları görüşmeye başlayalım.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Sosyal medya günümüzde insan hayatının çok önemli bir parçası haline geldi. Her yaştan insan sosyal medya uygulamalarında hesap oluşturarak gün içinde vaktinin büyük kısmını burada geçiriyor. Sizce de dünya genelinde 3 milyar insanın sosyal medya hesabı kullandığı gerçeği sansasyonel bir olay değil mi? Öyle ki insanların yarısı her gün sosyal medya hesaplarını kontrol etmektedir.  Bu durum özel firmalar ve şirketleri için büyük bir avantaja dönüştü.

Firma ya da kişisel olarak sosyal medya uygulamaları sayesinde gelirlerinizi arttırmak ve hedef kitlenize ulaşmak için profesyonel sosyal medya hesap yönetimi desteği almanız şarttır. Instagram, Youtube, Facebook, Linkedin, Google+, Twitter ve daha birçok sosyal medya uygulamasına ait hesaplarınızı sizler adına yönetiyoruz. Bu sayede ticaret hacminizi arttırmanızı sağlıyor ve sizlere etkili dönüşler vadediyoruz.

Sizin için bireysel bir sosyal medya uzmanı atıyoruz. İstediğiniz her an sosyal medya uzmanınızla fikir alışverişi yapabilir ve hesaplarınızın yönetim sürecini takip edebilirsiniz. Trendleri takip ederek sosyal medya hesaplarınız üzerinden fark yaratmanızı sağlıyoruz.

Size ve Sektörünüze Özel Stratejiler

Sosyal medya hesaplarınız üzerinde öncelikle kurum ya  da işletmenizin hedef kitlesini ve ileriye dönük hedeflerini dikkate alıyoruz. Sonrasında rakiplerinizin analizini yaparak somut verilere döküyoruz. Analiz sonuçlarından yola çıkarak beklenti ve isteklerinizi de ortaya koyuyoruz.  Ayrıca kurumsal kültürünüzü ortaya koyacak şekilde her sosyal ağ uygulamasına özel bir içerik stratejisi oluşturuyoruz. Sizin sosyal medyada yer alan kimliğinizi ortaya koyuyor ve sektörünüzün yapısına uygun, sizin hizmet anlayışınızı yansıtan bir strateji geliştiriyoruz.

İnsanların Dikkatini Çeken Şık Tasarımlar

İnsanlar sosyal medya uygulamalarında metinlerden çok görsellere önem veriyor. Bu yüzden her geçen gün görsel etki daha da artacak. İçeriklerinizin tamamıyla uyumlu olan, vermek istediğiniz mesajları takipçilerinize etkili şekilde iletmenizi sağlayacak ilgi uyandıran tasarımlar oluşturuyoruz. Tüm tasarımlarımız sektörünüzle ve marka kimliğinizle bağlantılı olacak şekilde oluşturuluyor.

Sosyal medya hesabınıza değer katacak, hedef kitlenizin yapısını dikkate alan, başarılı ve etkileşimi yüksek görseller tasarlıyoruz. Böylece firmanızın değerini ortaya koyacak çalışmalara imza atıyoruz.

Planlama ve Sosyal Medya Takvimi

Sosyal medyada varlık göstermenin en önemli stratejisi sürekli olarak aktif olmaktır. Her zaman paylaşacağınız bir içeriğiniz olmalıdır. Bu yüzden sosyal medya hesap yönetimi işlemlerinin önemli bir bölümü de firmanıza özel olarak belirlenen içerik planlamasıdır. Sosyal medya kimliğinizi dikkate alarak aylık ve haftalık içerik planlamalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Gelecek ay için tüm içerik planlarınızı oluşturarak sizin onayınıza sunuyoruz. Sosyal medya takviminde yeri geldikçe onay verdiğiniz tüm paylaşımları gerçekleştiriyor ve yaşanan etkileşimleri takip ediyoruz.
Bu süreçte gündemde olan konular, yaşanmış ilgi çekici gelişmeler ve sektörünüzdeki yenilikleri de takip ederek işletmenize özel içerikler oluşturuyoruz.

Eş zamanlı içerikler oluşturarak markanızın bilinirliğini arttırıyor ve sosyal medyada gündem olan konulardan uzak kalmanıza engel oluyoruz. Düzenli olarak düzenlediğimiz yarışmalar ve etkileşim oranı yüksek paylaşımlarla sosyal medyada olumlu bir kimlik oluşturmanızı sağlıyoruz.

Hesap Takibi ve Takipçi Etkileşimi

Sosyal medya uygulamalarının en güzel yanı kullanıcıların firmalarla anlık olarak iletişim kurabilmeleridir. Sosyal medya hesaplarınıza gelen mesajlara profesyonel şekilde cevap veriyoruz. Ayrıca gönderilerinize yapılan yorumlara markanızın kurumsal dilini kullanarak cevap veriyoruz ve takipçilerinizle hızlı ve etkili iletişim sağlayarak size olan bağlılıklarını arttırıyoruz.

Sizleri takip etmeyen ancak sosyal medyada sektörünüz ve kurumunuz hakkında konuşan potansiyel müşterilerinize ulaşarak markanızı tanımalarını sağlıyor ve itibar yönetiminizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca potansiyel müşterileriniz ile iletişim kurarak markanıza sadakat oluşturmalarına yönelik etkileşimler kuruyoruz. Böylece marka bilinirliğinizi ve kurumsal yapınızı oluşturuyoruz.

Sosyal medyada dengeler anlık olarak değişebilmektedir. Bu yüzden süreci ve gündemi her an takip ederek sosyal medyada markanız hakkında ortaya çıkabilecek kriz durumlarını önceden seziyoruz. Böylece krizlere karşı özel harekat planları hazırlıyoruz ve krizleri en zararsız şekilde atlatmanızı sağlıyoruz.

Reklam ve Kampanya Çalışmaları

Sosyal medyada takipçi arttırmanın en etkili yolu yaptığınız reklamlar ve düzenlediğiniz kampanyalar. Rakiplerinizi analiz ederek markanıza değer katacak reklam içerikleri oluşturuyoruz. Ayrıca takipçilerinizin ilgisini çekecek ve kurumsal kimliğinizi yansıtacak kaliteli kampanyalar düzenliyoruz.  Oluşturduğumuz reklam ve kampanyaların en önemli özelliği ise en az maliyetle maksimum verimi sunmasıdır. Reklam ve kampanyalarınızı da bir takvime göre düzenli olarak yürütüyoruz. Tüm kampanyalarımızda öncelikle hedef kitlenizin yaş aralığı ve demografik yapısını analiz ediyoruz.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Raporları

Sosyal medyadaki çalışmaların analiz edilebilmesi sizler için gelecek planlarınız hakkında çok önemli bir veridir. Aylık ve haftalık olarak kurumunuzun tüm sosyal medya uygulamalardaki takipçi durumunu sizlere sunuyoruz. Organik takipçilerin gelme oranını ve geçmişe yönelik periyotlardaki durumunu bilmenizi sağlıyoruz.

Sosyal medya hesaplarında takipçilerinizle yaşanan etkileşimleri inceliyoruz. Yaptığımız analizler doğrultusunda olumlu ve olumsuz tüm etkileşimleri sizlere aktarıyoruz. Böylece etkileşim oranınızı görmenizi sağlıyoruz.  Oluşturulan içerik takvimine uyulup uyulmadığına yönelik raporlar alıyoruz. İçeriklerin oluşturduğu etkiye yönelik somut verilerle değerlendirmeler yapıyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz itibar çalışmalarına ait raporları sizlere sunarak gelecek adımların ve hedeflerin belirlenmesi adına veri olarak kullanıyoruz. Yapılan yarışma ve kampanyalardan sonra detaylı raporlama yaparak markanıza getirilerini ve takipçilerde oluşturduğu etkiyi sizlere bildiriyoruz.

Sosyal medya hesap yönetimi konusunda sizlere atadığımız sosyal medya uzmanı ile çalışıyorsunuz. Bireysel sosyal medya uzmanınız size özel çözümleri üretiyor ve onayınızı alarak hesaplarınızda gerekli adımları atıyor. Düzenli toplantılarla süreç hakkında tüm yönetimi gerçekleştiren sosyal medya uzmanıyla değerlendirme ve planlama yapmanıza olanak tanıyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlık

Sosyal medya insan hayatında çok önemli bir yere geldi. Öyle ki günümüzde her yaştan insan gün içinde en az birkaç saatini sosyal medya üzerinde geçirmektedir.  Öyle ki alışveriş işlemlerinin önemli bir bölümü bu uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden de firmalar da sosyal medya platformlarında yer almaktadır. Kurumsal bir yapıya sahip olan firmaların tamamı bir sosyal medya hesabına sahiptir.

Sosyal medya hesapları kurumsal firmalarda profesyonel şekilde yönetilmelidir. Bu yüzden firmalar sosyal medya hesaplarını profesyonel ajanslara teslim etmektedirler. Sosyal medya danışmanlık hizmetleri firmalara en düşük maliyetlerle gelirlerini arttırma ve çağın şartlarına uyum sağlama fırsatı sunar.  Sizler de sosyal medya uygulamalarındaki profillerinizi bize emanet edin ve kolayca tüm ürün ile hizmetlerinizi buradan tanıtın ve pazarlayın. Farklı sosyal medya danışmanlığı paketleri üzerinden sizlere istediğiniz desteği sağlıyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya hesaplarınız konusunda danışmanlık hizmeti aldığınızda birçok konuda fayda sağlayabilirsiniz. Firmamız sizlere bu konuda destek olmaktadır. Sosyal medya danışmanlığı avantajlarımız şöyle sıralanabilir;

 • Firmanızın kurumsal yapısını buradan tüm dünyaya gösteriyoruz.
 • Hedef kitlenize istediğiniz gibi kendinizi anlatmanızı sağlıyoruz.
 • İstediğiniz kişilere yani potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşacağınız çalışmalar yapıyoruz.
 • Çok uygun fiyatlara reklam kampanyaları düzenliyoruz.
 • Rakiplerinizin önüne geçmek için gerekli adımları oluşturuyoruz.
 • İnsanların markanıza olan bakış açısını olumlu yönde değiştiriyoruz.
 • Tanıtım için Instagram, video tanıtımı için Youtune, eğlenceli çalışmalar için Snapchat, kurumsal yapınızı ortaya koymak için Linkedin, tüm bu özellikleri tekbir çatı altında buluşturmak için de Facebook hesaplarınızın yönetimini isteyebilirsiniz.

Kimler Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti Alabilir?

Sosyal medya danışmanlık hizmetleri her geçen gün gelişmektedir. Ülkemizde bu hizmeti alan kişi sayısı ve kurum sayısı her geçen gün artmaktadır. Genel olarak herkese hitap eden bir hizmet olsa da şu kişilerin kesinlikle başvurması gereken bir hizmet alanıdır;

 • İnternetten para kazanmak için destek arayanlar
 • Sosyal medyada marka olarak kendini göstermek isteyenler
 • Takipçi ve hedef kitle sayısını arttırmak isteyen kurumlar
 • Kişisel ya da kurumsal web sitesine sahip olan firmalar
 • E ticaret siteleri
 • Reklam ve pazarlama ajansları
 • İnternet üzerinden hizmet veren tüm işletmeler

Sosyal Medya Danışmanı

Sosyal medyada bulunan hesaplarınızın yönetimiyle sosyal medya danışmanı ilgilenir. Şirketimiz bünyesinde yer alan sosyal medya danışmanı sizlere birçok konuda yardımcı olacaktır;

 • Sosyal medyadaki reklam ve pazarlama stratejilerinizi ortaya koyarak yönetimi yapılır.
 • Kurumunuza özel kampanya, etkinlik, anket ve bilgiler ortaya konur. Tüm bilgiler kullanıcılara aktarılır.
 • Tüm kampanyaların raporlarını tutarak sizlere sunumlar yapılır.
 • Analizler yapılarak sonraki ayın hedefleri oluşturulur.
 • Sosyal medya hesaplarınızdaki kitleniz ve markanız arasında sadakat bağı oluşturulması için çalışmalar yapılır.
 • Sosyal medya hesaplarınızdaki görsel ve sayfanız yönetilir.
 • Sektörünüzdeki eksik yanlar araştırılarak sizlere bildirim yapılır ve yüksek gelirler elde etmek adına etkili kampanyalar başlatılır.
 • Sosyal medya hesaplarınızdaki üye sayınız ve marka bilinirliğiniz yükseltilir.
 • Direkt ya da dolaylı satış işlemlerinize yardımcı olunur.
 • Markanızın güncel kalması için trendleri araştırarak uygun içerikler paylaşılır.

Kurumsal hesaplarınızın profesyonel şekilde yönetilmesi adına sosyal medya danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Böylece hedef kitlenizi genişletebilir ve rakipleriniz arasında öne çıkarak markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hangi Uygulamalarda Verilir?

Sosyal medya hesaplarınızda danışmanlık alabileceğiniz belli alanlar vardır. Hesaplarınızın yönetiminde size şu alanlarda destek oluyoruz.

Facebook Danışmanlık

Hedef kitlenizi araştırıyoruz, sponsor ve reklam hizmetlerinizi yürütüyoruz. Bununla birlikte kampanyalarınızı oluşturarak yönetiyoruz. Ayrıca sizler için içeriklerinizi yönetiyoruz ve videolarınızı düzenliyoruz. En eski uygulamalardan oluşan Facebook, en geniş kullanıcı kitlesine sahip platformdur.

Twitter Danışmanlık

Son yılların yükselen trendi Twitter uygulamasındaki hesabınızda reklam ve içerik yayınlarınızı düzenliyoruz. Bununla birlikte hedef kitlenizi belirleyerek ulaşmanızı sağlıyoruz. Ayrıca online kriz ve itibar yönetimi hizmeti veriyoruz. Dijital PR uygulamaları ve monitoring gibi konularda yardımcı oluyoruz.

Instagram Danışmanlık

Instagram en çok kullanıcı kitlesini elde etmeyi başaran platformlardan biridir. İşletme hesapları buradan büyük bir satış geliri elde etmektedir.  Bu uygulamada kurumsal görsel optimizasyonlarınızı yapıyoruz, takipçi sayınızı arttırmak ve organik takipçi kazanmak adına sizlere destek oluyoruz. Kampanyalarınızı oluşturarak yönetiyoruz ve sponsor ile reklam çalışmalarınızı yürütüyoruz. Ayrıca video ve içeriklerinizi profesyonelce oluşturarak markanıza değer katmasını sağlıyoruz.

Linkedin Danışmanlık

Bu uygulama kurumsal kimlik adına mutlaka bulunmanız gereken bir mecradır. Burada kurumsal kimliğinizi oluşturuyoruz. Sonrasında şirket profilinizi en profesyonel şekilde oluşturuyoruz. Linkedin paylaşım stratejinizde sizlere destek oluyoruz. Online pazarlama ve PR oluşturma desteği sunuyoruz.

Youtube Danışmanlık

Youtube en büyük video paylaşım uygulamasıdır. Bu uygulamada sizler de videolar paylaşarak firmanızı tanıtabilirsiniz. Videolarınızı hazırlama ve pazarlama konusunda, video içerik hazırlamada, reklam ve strateji planlamada, Youtube kampanyalarınızı oluşturarak yönetmede sizlere hizmet veriyoruz.

Kurumsal Sosyal Medya Danışmanlığı

Sizler de tüm sosyal medya hesaplarınızı bize emanet edin. Sizlere tüm sosyal medya kanallarında trend olan uygulamalarla destek oluyoruz. Sürekli araştıran ve kendini geliştiren sosyal medya danışmanlarımız sizlere tüm uygulamalarda kurumsal sosyal medya danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi

Sosyal medya dediğimiz sektör 2000’li yıllardan bu yana büyük bir gelişme göstermektedir. Her geçen kendini yenileyen sosyal medya uygulamaları daha da geniş bir dünya olmaya devam ediyor. Bu uçsuz bucaksız denizde artık milyarlarca kullanıcı vardır. Gerek firmalar gerekse de bireysel kullanıcılar reklamlarını artık buradan yönetmektedir. Bu yüzden sosyal medyada takipçilerinizin size bakış açısı çok önemlidir. Sosyal medya itibar yönetimi hizmeti ile bu konuda destek alabilirsiniz.

Sosyal medya uygulamalarının önemli bir bölümü 1 milyardan fazla kullanıcı elde etti. Öyle ki bazıları da 2 milyara kadar ulaştı. Günümüzde bu kadar geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir uygulama üzerinden hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Bir düşünün; insanlar günde en az 5-6 saatini bu uygulamalar üzerinde geçirmektedir. Bu yüzden de  sosyal medyanın gücü her geçen gün artmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Püf Noktaları

Sosyal medyada etkili bir profil çizebilmek ve için hesaplarınızın belli özelliklere sahip olması gerekir. Bu yüzden günümüzde sadece sosyal medya uygulamaları üzerinde var olmak yeterli değildir. Sosyal medya yönetimi püf noktaları hakkında bilgi sahibi olup bunları hesaplarınızda uygulamanız gerekir;

Güçlü Sosyal Medya Hesapları: Güçlü bir sayfaya sahip olan sosyal medya hesapları her zaman takipçi kitlesini genişletebilir. Kurumsal bir firma görüntüsü yaratan profiller her zaman ilgi çekici olabilir. Bunun için kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı ve paylaşımlarınız hedef kitlenize kaliteli şekilde ulaşmalıdır. Bunun için sosyal medya hesaplarınızın açıklama bölümlerini kısa, öz ve etkili şekilde kullanabilirsiniz.

Kaliteli İçerik Paylaşımlar: Sosyal medya hesaplarınızda sektörünüzde öncü olmak istiyorsanız bunun için kaliteli içerikler paylaşmanız gerekir. Sosyal medya itibar yönetimi için sizlere markanıza değer katacak paylaşımlar konusunda destek oluyoruz.  Bu sayede insanların hafızasında sürekli taze kalabilirsiniz.

Web Sitesi Bağlantıları: Sosyal medya hesaplarınız web sitenizi paylaşmanız açısından çok önemlidir.  Hesaplarınızda web sitenize ait bağlantılar paylaşabilirsiniz. Böylece insanlar sizin web sitenizi ziyaret ederek kurumsal ve kaliteli bir firma olduğunuzu düşünebilirler. 

Organik Hedef Kitleye Ulaşma: Sosyal medya uygulamalarının en büyük avantajlarından biri farklı yerlerde bulunan hedef kitlenize sizi ulaştırmasıdır. Doğru çalışmalar ile sosyal medya hesaplarınızda size değer katacak bir takipçi kitlesi edinebilirsiniz. Sosyal medya itibar yönetimi hizmetinin en büyük faydaları arasında organik hedef kitleye ulaşma vardır.

Reklam Kampanyaları Düzenleme: Bir firmanın ya da sosyal medya hesabının en büyük kaynağı reklamdır. Hesaplarınız üzerinden doğru reklamlar düzenlemeniz gerekir. Bunun için de reklam kampanyalarınızın profesyonel şekilde düzenlenmesi ve yönetilmesi gerekir. Düzenli olarak oluşturduğunuz kampanyalar takipçilerinizin ve rakiplerinizin gözünde itibarınızı arttıracaktır.

Rakip Analizi: Sosyal medyada sizinle aynı sektörde hizmet veren rakiplerinizin güvenilir araçlarla analizini yapmanız gerekir. Ekiplerimiz sizler adına bu hesapların analizini yapar ve somut veriler üzerinde sizlere gerekli raporları sunarRakip analizleri üzerinden yapılan sosyal medya itibar yönetimi uygulamaları markanızın değerini ve bilinirliğini arttıracaktır.

Online İtibar Yönetimi

Sosyal medya hesaplarınızda itibarınızı sağlamak adına bizlerden destek alabilirsiniz. Üstelik bunun için aynı yerde olmamıza gerek yok. Bizimle iletişime geçtiğinizde sizler için online itibar yönetimi desteği veriyoruz. Sosyal medyada marka olmak için insanların markanızın seçkin bir yapıya sahip olduğunu bilmesi gerekir. Bunun için de sizlere sunacağımız hizmetle hem sektörünüzde güçlü bir konuma gelecek hem de insanların gözünde kurumsal bir firma olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi Faydaları

Sosyal medya itibar yönetimi sizlere birçok yarar sağlayacaktır;

 • Öncelikle markanızın bilinirliği artar.
 • Kurumsal bir firma olma yolunda önemli bir adım atarsınız.
 • İnsanlar sektörünüzle ilgili bir ürün ya da hizmete ihtiyaç duyduğu anda size başvururlar.
 • Rakiplerinizin analiz ettiği ve paylaşımlarını takip ettiği bir güç odağı haline gelirsiniz.
 • Gelirlerinizi arttırabilir ve daha fazla insana ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyadaki güvenilirliğinizi arttırmak için hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere somut veriler ile profesyonel destek verelim ve marka değerinizi birlikte yükseltelim.