Google Ads Reklam Yönetimi

Günümüzde reklamlar artık maliyeti düşük olarak oluşturulabilir. Dünyada internet uygulamalarının gelişmesi ve insanların alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte artık tüm büyük markalar reklamlarını internet kanalıyla oluşturmaktadır. Sanal ortamda reklam oluşturabileceğiniz birçok alan vardır. Üstelik bu reklamlardan gelir de elde edebilirsiniz.  Bu konuda arama motorlarının yoğun olarak kullanıldığını sizlere ifade edelim.

Google tüm dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Google Ads uygulaması üzerinde sizler de reklam vererek firmanızı hedef kitlenize doğrudan ulaştırabilirsiniz. Ancak Google reklamları profesyonel bir gözle oluşturulursa firmanıza faydalı olabilir.  Bu kanal çok kazandıran bir reklamcılık hizmeti olarak bilinir. Sizin marka bilinirliğinizi arttırmak, satış yapmanızı sağlamak ya da web sitenizi tanıtmak amacıyla kullanılabilir.

Google arama motoruna vereceğiniz reklamları hedeflerinize uygun stratejilerle belirliyoruz ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Doğru çalışmalarınız ve doğru hedeflemelerle şirketinizin kazançlarını arttıracağız.  Günümüzde birçok  büyük ya da küçük ölçekli işletmenin kullandığı bu reklamı profesyonel şekilde oluşturuyoruz.  Böylece tüm ürün ve hizmetlerinizi kullanıcılara ulaştırmanızı sağlıyoruz.

Google Reklamları Özellikleri Nelerdir?

Google reklamları oluştururken sizlere birçok konuda fayda sağlıyoruz. Öncelikle yaptığımız çalışmalarda sizlere ne gibi yararlar sağlayacağımızı belirtelim;

Her Bütçeye Uygun Reklamlar

Google reklamlarının en güzel yanlarından biri bütçesini sizin belirlemenizdir. Günlük olarak belli bir harcama yaparak bütçenize uygun reklamlar verebilirsiniz. Bunun için size her bütçeye uygun etkili reklamlar veriyoruz. Böylece hedef kitlenize direkt olarak ulaşma ve müşteri potansiyelinizi çok düşük maliyetlerle arttırma şansı veriyoruz.

Tıklama Başına Ödeme

Google reklam konusunda pratik çözümler sunmaktadır. Bütçenizin yanında bu reklamlardan para da kazanabilirsiniz. Reklamlarınız gösterimdeyken hiçbir ücret ödemeyebilirsiniz. Ziyaretçiler reklamınıza tıkladığında tıklama başına da ücret ödeyebilirsiniz. Bütçenize ve çalışma sisteminize uygun bir faturalandırma  da yapılmaktadır. Sizin için en etkili tıklanma başı reklamları oluşturuyoruz.

İlgi Alanı ve Sosyal Yapıya Uygunluk

Google reklamları oluştururken verim almanız için ilgi alanı ve demografik yapıya uygun bir politikayla oluşturuyoruz. Yani reklamlarınız ziyaretçi yaşı, cinsiyeti ve ilgi alanlarına uygun olarak oluşturuluyor. Böylece potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı sağlıyoruz. Reklamlarınızdaki metinler de ziyaretçilerin seviyelerine uygun olarak oluşturulmaktadır.

Ayarlanabilir Zaman Kontrolü

Reklamlarınızı oluştururken esnek zamanlı bir politika güdüyoruz. Bütçenizi ayarlanabilir şekilde oluşturmanıza yardımcı oluyoruz. Reklamlarınız istediğiniz gün ve saatte yayında oluyor. Böylece paranız boş yere harcanmamış oluyor. Böylece müşterilerinizi istediğiniz şekilde oluşturmanızı sağlıyoruz.

Bölgesel, Ulusal ve Uluslararası Hedefler

Reklamlarınızı oluştururken ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı için ülke, bölge, şehir ve daha dar alanları seçebiliyoruz.  Böylece hedef kitlenize en uygun müşterileri sizler için buluyoruz.  Böylece bölgesel ya da ulusal olarak tüm müşterilere kolayca ulaşmanızı sağlıyoruz.

Aylık ve Haftalık Detaylı Rapor

Reklam kampanyalarımızda tüm verileri raporlayacağız. Böylece sizlere reklamlar hakkında isteğinize bağlı olarak aylık ve haftalık olarak düzenli detaylı raporlama sunuyoruz. Böylece reklamların ve pazarlama stratejilerinizin detaylarını öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca ilerideki reklam politikalarınıza da veriler ışığında yön veriyoruz.

Google Reklam Türleri

Google ihtiyacınıza, bütçenize ve amacınıza göre birçok türde reklam verebileceğiniz bir alandır. Sizler için oluşturabileceğimiz reklam türleri şu şekildedir;

Arama Ağı Reklamları:  İnsanlar bir ürün almadan evvel internette onun hakkında araştırma yaparlar. Bu süreçte de arama sonuçlarında en üst sıraya çıkan siteleri daha çok ziyaret ederler.  Bu yüzden reklam veren işletmeler üst sıralara daha rahat çıkar. Sizleri zirveye çıkarmak için arama ağı reklamları veriyoruz..

Görüntülü Reklamlar: İnsanlar görüp temas kurabildikleri ürünleri daha çabuk satın alabilirler. İnternet üzerinden araştırma yaparken de insanlar ürünü görmek isterler.  Marka bilinirliğini arttırmak isteyen işletmeler kesinlikle görsellikle hizmet ve ürünlerini desteklemektedir. Sizler için en etkili görüntülü reklamları uygun bütçeyle oluşturuyoruz.

Mobil Uygulama Reklamları : Günümüzde mobil kullanım oranı çok fazladır. Bu yüzden Google reklamları mobil uygulama olarak da oluşturulabilir. Etkileşimi en yüksek reklam türü olan mobil uygulama reklamları kurumsal firmalar tarafından da sıklıkla kullanılmakta.  Android ve İOS işletim sistemine uygun reklam modelleriyle kısa süre içinde kullanıcılara ulaşmak hoş olmaz mı?

Yeniden Pazarlama Reklamlar:  Bu terim internet dünyasında Remarketing adıyla da bilinen bir reklam modelidir. Bu sistem bir ziyaretçinin sitenizden ayrıldıktan sonra da diğer internet sitelerinde reklamları görmesidir. Sizden çıkan bir kullanıcı Google Reklam Ağı üyesi web sitelerde de reklamını görmektedir. Sizler için ürün ve hizmetlerinizi yeniden pazarlama reklam modeliyle tanıtıyoruz.

Alışveriş Reklamları: Ürün reklamları olarak da bilinen alışveriş reklamları son zamanda çok verim aldığımız bir reklam türü olarak karşımıza çıkıyor. Ürün ve hizmetlerinizi Google veri tabanına sizin için yüklüyoruz. Böylece Google Alışveriş ve diğer Google hizmetlerinde etkili ve maliyeti düşük bir şekilde hedef kitlenize ulaşıyoruz. Burada ürün ve hizmet başlığı, mağaza adı ve ürün fiyatınızı ortaya koyarak dikkat çekmenize yardımcı oluyoruz.

Youtube Reklamları: Bu reklamlar Youtube sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yayınlanan reklamlardır. Youtube reklam bütçesi uygun maliyetli ve etkili olduğu için sıklıkla kullanılır. Reklamlarda sizin için  demografik filtre uyguluyoruz. Böylece ürün ve hizmetlerinizi doğrudan hedef kitlenize ulaştırarak satış rakamlarınızda patlama yaşanmasına yardımcı oluyoruz!

Fakat reklam verirken herhangi bir intihal türleri ile problem yaşamamak için telif haklarınıda dikkate almamız gerekiyor.

Google dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak reklam vermek istediğinizde büyük maddi kolaylıklar sağlıyor. Tıklama başı maliyetle sizlere kendi bütçenizi belirleme fırsatı sunuyoruz.  Günümüzde hangi sektörde olursanız olun marka kimliğinizi ve hedeflerinizi kanıtlamak için dijital ortamda da çalışmalısınız.  En büyük hedef kitlenize Google reklamları sayesinde ulaşmanızı sağlıyoruz.  Yenilikçi anlayış ve en iyi analiz ve raporları Google sayesinde sizlere sunuyoruz.  Tüm reklam çalışmalarınız için webmaster ve metin yazarlarımızdan destek alabilirsiniz. Böylece ürün ve hizmetlerinizi en etkili şekilde tanıtarak doğrudan hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.