İnstagram kullanıcı sayısı bakımından düşünüldüğünde, milyonlara ulaşılabilecek dev bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Hitap ettiğiniz kesime direkt olarak ulaşabileceğiniz bu paylaşım sitesinde, gönderilen postların firma reklamı açısından büyük önemi bulunmaktadır. Daha fazla kişiye ulaşabilmek adına paylaşım yapılacak saatlerinde dikkate alınması gerekir. Peki, İnstagram’da paylaşım yapmanın saatleri nelerdir?

Gönderi saatlerini belirlemek için öncelikle hedef kitlenizi iyi belirlemeniz gerekir. Çalışan insanlara mı, çocuklara mı yoksa bayanlara mı? hitap ettiğinizin analizini iyi yapmalısınız. Firmamız aracılığıyla yapacağınız analizler ile istediğiniz kesime rahatlıkla hitap edebilecek, hesap yönetimi hizmetlerimizden yararlanırsanız da kaliteli gönderimlerle firmanızın bilinirliğini artırabileceksiniz.

Paylaşım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram’da paylaşım yapmanın saatleri bulunmaktadır. Bu saatlerde paylaşım yaparak daha fazla kişiye ulaşmak elbette mümkündür. Hangi saatlerde paylaşım yapacağınıza karar verirken aşağıdaki maddelerin göz önünde bulundurulması elzemdir.

  • Hedef kitlenize göre seçim yapmalısınız. Çocuklara yönelik bir ürün veya hizmet için paylaşım yapacaksanız eğer onu sabah saatlerinde (09:00 - 10:00) yapmalı, çalışan nüfusa yönelik bir tanıtım yapacaksanız mesai saatleri dışında (öğle arası 12:00 – 13:00 veya akşam 19:00’dan sonra) gönderi oluşturmalısınız.
  • Daha fazla kişiye ulaşabilmek ve gönderilerinizin beğeni alabilmesi adına kaliteli ve doğru bir görsel hazırlamalısınız.
  • Hafta içi bütün firmalar belirli saatlerde paylaşım yaptıkları için o yoğunluktan etkilenmemek adına hafta sonu daha fazla paylaşım yapmalısınız. Böylelikle mesai yapmayan insanlara da ulaşabilirsiniz.

Ajans İO, sosyal medya hesap yönetimi hizmeti sırasında İnstagram’da paylaşım yapmanın saatleri konusunda gereken analizi yapar. Hedef kitlenizin en uygun olduğu saatler arasında kaliteli gönderiler oluşturarak, ürün veya hizmetinizin daha fazla kişiye ulaşmasına olanak tanır. Sizde kaliteli hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçmelisiniz.