Hosting nedir, bir web sitesi kurmaya başlayan şahıs için gerekli olan tüm hizmeti veren bir şirkettir. Hosting bir kişiye ya da kurumlara ait web sitelerinin sorunsuz biçimde hizmet vermesine olanak sağlayan bir sistem olarak söylenilebilir.

Web sitenin etkin ve güvenli çalışmaya devam edebilmesi için gerekli teknolojiyi ve bilgileri sağlamakta. Sunucunun güvenli çalışmasını, güvenli önlemleri alması, metinler, görseller ve farklı dosyalar barındıran verilerin, web sitesini ziyaret eden tarayıcılarına kolay bir şekilde aktarılmasını sağlar.

Hosting Nasıl Çalışır?

Bir web sitesini barındıran sunucu, web sitesini her daim ziyaretçiler için kullanılabilir ve aktif hale getirmek için devamlı çalışan bir fiziksel sistemdir. Web hosting satın almanız, hosting taşıma gibi web sitenizin bütün verilerini sağlayacağınız sunucuların saklama avantajını da sağlar. Herhangi bir web sitesini şahsınız sağlayabilir.

Fakat geniş kapsamlı teknik becerilere gerek duyulmaktadır. Kendi kendine barındırma, alt yapı, ekipman ve yazılım dahil olması şartı ile, web sunucusunu yeniden inşa etmeye ve yapılandırmayı gerektirir. Bu nedenle tüm bakım - onarım işlemlerini de şahsınızın halletmesi gerekmekte.

www.ajans.io en iyi hosting hizmeti sağlayıcısı olarak, web sitenizi en iyi ve en kusursuz şekilde güvenlik protokolleri çerçevesinde çalışmasını sağlar. Yazılım - kurumlumdan, teknik servise ve desteğe kadar, web sitesi host etmenin zor yönlerini basitleştirerek profesyonelce işinizi kolaylaştırma avantajı sağlar.

Ne İşe Yarar?

Hosting hizmetini depolama hizmetlerine benzetmek mümkün. Hosting ne işe yarar, detayları ile derledik. Bu hizmet sadece depolama alanı sunmakla kalmıyor, bir web sitenin gerek duyduğu bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Web sitenizi yayınlamak için, erişebilir hale gelmesi için, trafik akışını düzene sokmak için, web tasarımına ve SEO desteği gibi birden fazla konularda işinizi kolaylaştırmaktadır.

Türleri Nelerdir?

Birden fazla web hosting türü ve seçeneği bulunmaktadır. Siz web siteniz için hangisinin en iyisi olduğunu seçerken zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Web sitesi sahiplerinden kişisel blog oluşturmak isteyen kişilere kadar, farklı müşteriler için çeşitli barınma paketleri sunulmaktadır.

İlk olarak basit barındırma çözümü ile başlamanız gerekir. Sitenizin ziyaretçi trafiği artış gösterdiğinde, daha gelişmiş bir paket ve plana yükseltebilirsiniz.

 • Paylaşımlı Hosting: Hizmet sağlayıcısının tek bir sunucu yüzeyinden, birden fazla internet sitesi hizmeti verdiği türdür. Sunucu kapasitesine göre bu hizmeti alan internet siteleri belirli bir genişlikte ve ziyaretçi ile sınırlandırılır.
 • VPS Sanal Sunucu: Özel sanal sunucu olarak da adlandırılır. Bu sistemde de tek bir sunucu bulunmaktadır. Fakat farklı olarak, sunucu sanal makinelere bölünmüştür. Bu hizmeti alan kişilerin çoğu web sitesi olsa dahi her birinin kendilerine özel ve kontrol sahibi alanı bulunmaktadır.
 • Kiralık Sunucu: Kiralık sunucu bu kategorideki hizmetinde internet sitesine özel sunucu kiralanır. Sunucu başkasına ait olsa da tüm hakları hizmet alan internet sitesine ait olmaktadır.
 • WordPress Hosting: Blog oluşturma platformu ile bilinse de host hizmeti de vermektedir. Dünyanın en fazla kullanılan içerik yönetimi sistemidir. Öncelikli odağı güncelleme ve güvenlik olduğundan dolayı yeni başlayanlar için kolay bir sağlayıcıdır.

Neden Kullanılır?

Sunucular standart bilgisayarlardan fazlasıyla güçlü ve pahalıdır. Sunucuların güvenliği sağlanması ve bakımlarının yapılması gerekir. Bu nedenden dolayı bazı kişiler kendilerince sunu kurmak yerine hosting hizmeti sağlayan şirketlerden hizmet satın almaktadır.

Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İçeriğiniz yeterli olup olmadığına emin olmanız gerekir,
 • Mail hizmetinin ihtiyacınızı tam anlamıyla karşıladığına emin olmanız gerekir,
 • Kontrol panelinin kullanıma uygun olması gerekir,
 • Veri tabanı sınırına dikkat etmelisiniz,
 • Aylık, haftalık trafik sınırının ziyaretçilerinize engellemediğinden emin olun,
 • Teknik desteğe zamanın da ulaşabileceğinizden emin olun,
 • Piyasa değerinin altında hizmet talep eden kişilere ve şahıslara inanmayın,
 • Sağlayıcınızın erişilebilirlik garantisi sunduğundan emin olun.

Hizmet alacağınız şirketin müşteri ile kurduğu ilişki o şirketi tercih etmenizde ki en büyük roldür. En ufak bir problemde sizinle iletişimi tam anlamıyla sağlayan Ajans.io ile çalışmanız büyük avantaj sağlamaktadır. Hizmet alacağınız şirketin SSL sertifikasının olup olmadığına dikkat edin.

SSL, güvenlik sertifikası teknoloji belgesidir. Bu sertifika hem size hem de web ziyaretçileriniz için bir avantajdır. Bu sertifika sayesinde ziyaretçilerin sizler ile paylaştığı veriler koruma altında olur. Ek olarak, arama motorları, SSL sertifikasına sahip olan siteleri, bu sertifikaya sahip olmayan sitelere oranla daha çok görünür kılmaktadır.

İlk aşamalarda dikkat etmediğin bu gibi problemler, ileride büyük sorunlara yol açabilir. Alan adınızı değiştirmek ya da taşımak istediğinizde veya aylık trafik limitini aşmanız durumunda ilaveten ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ajans.io ile bu tür problemler yaşamadan uzman ve profesyonel çalışanlar ile istediğiniz desteği ve planınızı hayata geçirebilirsiniz.

Ajans.io Web Tasarım Projeleri

Ajans.io, odak noktası ilk olarak müşteri memnuniyeti konusunda öncülük tanır. Web tasarımına geçilmeden önce, müşteriler ilgi detaylı konuşmalar gerçekleştirir. Tamamı ile müşterilerin isteğine, önerilerine göre hareket etmektedir. Yazılım özellikleri, web tasarımı ve hangi sektörde ilerlemesine karar verilerek projeye başlanır. Projeler bütünü ile müşterilerin istek doğrultusunda ilerlemektedir.

Web Sitenin İhtiyaç Duyduğu Maddeler

 • Web Site Ara Yüz Tasarımı

Ajans.io bünyesi olarak, ilk madde müşterinin beklentisine, isteğine ve ihtiyacına göre ara yüz çalışması yapılır. Bu maddede bünyede var olan profesyonel grafik tasarımcılar ile çalışılarak nesnelerin görünümü programlanır. Bir site ziyaretçisinin dikkatini çekmek için web tasarımı yapılır.

 • Geliştirme

Bir kullanıcı ara birimleri ile etkileşim kurmak için Front-End ifadesi kullanılır. Bu ifade grafik tasarım, kullanıcıların ara yüz maddelerinin birleşimidir.

 • Mobile Uyumlu Düzeye Getirmek

Mobil uyumlu tasarım ve geliştirmenin, ekran boyutu ve ziyaretçilerin davranışlarına yanıt vermesini destekleyen bir tasarımdır. Yazılım ve tasarım ile oluşturulan projelerin hepsi responsive uyumlu olmaktadır. Bir diğer adıyla kullanıcıların sorularına, tercihlerine otomatik olarak cevap verebilecek sisteme sahip olmasıdır.

Ajans.io'yu Tercih Etmenizi Gerektiren Nedenler

Bir markanın web dünyasında kişiliklerini ve kimliklerini en iyi şekilde yansıtmaları için bütün sınırları zorlayan Ajans.io müşteri memnuniyetine oldukça değer ve önem vermektedir.

 • Her bir müşteriye özel olarak, kurumsal web tasarımı, e- ticaret ve blog tasarımı hizmeti sağlamaktadır.
 • Onlarca kategoride yüzlerce web sitesi referansı bulunmaktadır.
 • Müşteri iletişimi olarak, samimi, dürüst ve uyumlu davranışlar sergilemektedir.
 • Web sitenizin kurulumundan beri yanınızda olmakla birlikte, kalite güvence testini de birlikte yapma avantajı sunmakta.
 • Şirket çalışanlarının her biri özel ve uzman çalışanlardır.