Google Adwords kullanılarak kullanıcılar birçok reklam ipinde reklam verebilir. Kullanıcılar bu reklam tiplerini kullanmak için bilgi sahibi olması gerekir. Google Adwords reklam tiplerinin tümü global olarak kullanılır. Google Adwords kullanımını yaparken kullanıcıların birçok dikkat etmesi gereken nokta mevcuttur.

  • Hesap Kurulumu
  • Reklam İçerikleri
  • Hesap Yönetimi
  • Rekabet
  • Raporlamalar
  • Planlama

Gibi konular hakkında kullanıcıların mutlaka bilgi sahibi olması gerekmektedir. Reklamalr için çizilen yol haritasında kullanıcılar kendilerine bir hedef noktası belirleyerek istediği reklam tipini tercih edebilir. Reklam tipinde kullanıcılara sunulan bütçe konusu, kullanıcıların dikkat etmesi gereken konular arsında yer alır. Her kullanıcı kendi bütçesini en iyi şekilde belirlemeli ve kullanmalıdır. Bu konuda herhangi bir sınır bulunmamakla birlikte reklam bütçesini yönetmek tamamen kullanıcıya aittir. Bunun yanı sıra reklam planlaması yaparken daima müşteri çekme odaklı bir pazarlama stratejisini hazırlamak gerekir. Ayrıca Adwords aracında anahtar kelime çalışmasını es geçmemek gerekiyor. Kullanıcılar yalnızca metin bazlı reklamlardan değil aynı zamanda görüntülü reklam ağlarından yararlanmaları gerekir. Bunun yanı sıra reklamların sonucunu iyi analiz etmek gerekmektedir. Bu tarz durumlara dikkat eden kullanıcılar web sitelerine kayda değer bir geri dönüş sağlanması için yeterli olacaktır. Google reklamlarında yapılması gerekenlerden birisi optimizasyon işlemleridir. İyi bir şekilde kontrol edildiğinde kullanıcılar istediklerini alabilir.

Arama Ağı Reklamları

Arama ağır reklamlarında hizmetlerle alakalı oluşturulan reklamların tümü Google arama sonuçlarının yanında anında çıkar. Kullanıcılar bu sayede web sitenizi ziyaret edebilir. Bu reklam tipini kullanabilmek için kullanıcılar kısa bir metinle reklamı oluşturmaları gerekir. Reklam ipini oluştururken aynı zamanda uygun anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekir. Reklamın bütçesine göre hareket ederek yayınlayabilirsiniz.

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlarda metin kullanımına ek olarak görüntü kullanabilirsiniz. Reklamların yalnızca belirlenen bölgelerde görünmesini sağlayabilirsiniz. Görüntülü reklam vermek isteyen kullanıcılar öncelikle reklamın içeriğini belirlemesi gerekmektedir. Bu reklam tipinde metin kullanmak zorunda değilsiniz. Yalnızca görsel de kullanılabilir. Müşterilerin ilgi alanlarına göre reklam tipinin yayınlanacağı alanı seçebilirsiniz. Bunun gibi düzenlemeleri hallettikten sonra reklamı yayına hazır hale getirebilirsiniz.

Video Reklamlar

Video reklamlarda Youtube aracından faydalanabilmek mümkündür. Bu reklam tipinde kendi içeriğiniz izlenebilir. Reklam tipini kullanabilmek için video içeriğinizin olması şarttır. Bu konuda Google video içeriği oluşturma konusunda çeşitli yönlendirme yazılarını kullanıcılarıyla paylaşıyor. Youtube üzerinde bu konuyla alakalı birçok içeriği izleyerek adım atabilirsiniz. Videoyu kendi Youtube hesabınıza yükleyip Adwords üzerinden reklam kampanyasını başlatabilirsiniz.

Uygulama Reklamları

Uygulama reklamları özellikle mobil uygulama alanında sizi ilgilendirir. Google, uygulama reklamları konusunda gerek Android gerekse iOS işletim sistemlerinde uygulama ile birçok kullanıcıya tanıtma imkanını elinizde bulundurabilirsiniz. Bu reklam tipini kullanabilmek için mağazalara uygun olarak bir reklam tasarımı yapmak gerekiyor. Bütçenize göre hareket ederek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.