Web tasarımı, gelişen teknoloji ile birlikte pek çok kişinin ilgi alanına girmektedir. Arama motorlarına göre özel bir şekilde tasarladığımız web siteleri, internetin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Bununla birlikte özel alt yapılı, ziyaretçi dostu olan ve amacına uygun özel olarak tasarlanan sitelere ise SEO uyumlu web site adı verilmektedir.

SEO Uyumu Web Tasarımı Nedir?

SEO kullanımı, web tasarımının en önemli noktalarından biridir. SEO uyumu, bir sitenin temel yapısıdır ve SEO uyumlu olması ile birlikte site tasarımı ve içerik de oldukça önemlidir. Dolayısıyla web sitesi tasarımının çeşitli arama motorlarında üst sıralara çıkması için mutlaka SEO uyumlu bir site olması gerekir.

Kullanıcı dostu olarak tasarladığımız web siteleri, arama motorları ile olması gerektiği gibi uyumlu olmaktadır. Uzman bir firma olarak ön plana çıkan Ajans io olarak, SEO uyumlu bir web site için bizimle çalışmak doğru bir tercih olacaktır. Sitenizin kısa zaman içerisinde yükselmesini istiyorsanız bizimle birlikte SEO uyumlu bir çalışma yapmanız sizi büyük ölçüde öne çıkaracaktır.

SEO Uyumlu Bir Web Site Nasıl Olur?

Çeşitli arama motorlarında daha fazla üst sıralara çıkmak isteyen kişiler için, SEO çalışmaları daha çok önem taşır ve son derece iyi olması gerekir. Firmamızın anahtar kelime kullanımı destekli, faydalı ve yalın bir şekilde içerik hazırlanması bu noktada büyük avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda konseptin ve yazılımın da SEO uyumunu desteklemesi önemlidir.

Bir sitenin SEO uyumunun artırmak için kodlarının, linklerinin, site haritasının ve sayfanın tasarımının son derece iyi yapılması gerekir. Görsel ve görsel linklerinin özellikle özenli bir şekilde hazırlanması da oldukça önemlidir.

Meta açıklamaları, site içindeki soru ve cevap kısmının ve site için yönlendirme alanlarının özel bir tasarım ile özenli bir şekilde hazırlanması gerekir. Günümüz teknolojisi ile birlikte mobil uyumlu web siteler daha fazla SEO uyumlu bir hale gelebilmektedir. Bu nedenle etiket yapısının iyi hazırlanması da sitenin SEO uyumuna destek sağlayacaktır.

SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web siteniz, sizin firmanız ve hiç tanımadığınız müşterileriniz ile ilk tanıştığı yerdir. Bu nedenle web siteniz, firmanızı en iyi şekilde temsil etmeli, aynı zamanda sizi çok iyi anlatmalıdır. Bu durum SEO uyumlu bir web sitesi tasarımı ile mümkün olmaktadır.

Analiz & Planlama

Oluşturmak istediğiniz web siteniz üzerinden yansıtmak istediği algı sizin ve markanız çin oldukça önemlidir. SEO uyumlu olan basit bir web sitesi bile pek çok satış temsilcisinden daha fazla etki etmektedir.

Web sitenizde sunacağınız ürünlerinizin ve ya hizmetlerinizin doğru anlaşılması ve hizmet kalitenizin doğru bir şekilde aktarılması gerekiyor. Biz ise, rakiplerinize ve firmanıza yapacağımız analiz sonrasında nasıl bir site hayal ettiğimizi planlıyor ve size sunuyoruz.

Yazılım Geliştirme

Web site tasarımında yazılımınızın son teknolojiler ile birlikte arama motorlarına tam uyumlu, kullanım kolaylığı içeren ve mobil görünüme sahip yazılım alt yapımız ile geliştirmekteyiz. Reklam karşılama adına uygun dönüşümlerinizi takip edebileceğiniz detayları ile hazır hale getirerek sunuyoruz.

Web sitenize ait içerikleri dilediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ve söz konusu sitenizi her zaman güncel tutmanıza yardımcı olacak bir yönetim panelini de sizler için itinayla geliştiriyoruz.

Test & Canlı Yayın

Hazırlanmış ve tamamlanmış web sitenizi test edebilmeniz için ve içeriklerinizi girebilmeniz adına web sitenizi test domaini ile yayına alıyoruz. Gerekli incelemeleri yaptığınız takdirde siteniz hazır ve dilediğiniz zaman yayına alınabilir olmaktadır.

SEO Uyumun Kuralları Nelerdir?

SEO uyumunun en önemli ilk kuralı profesyonel bir şekilde detaylı olarak web site tasarımının yapılması gerekir. Kullanıcı memnuniyetini ve deneyimini en üst düzeye çıkaracak olan sitelerin SEO uyumlu olduğu görülmektedir. Özellikle arama motorlarında üst sıralara gelmek isteyen kişiler için, söz konusu sitenin açılış alanına özel olarak çalışma yapılması önemlidir.

Responsive sistemi web sitesi için de uygulamak gerekir. Kaliteli bir web sitesi tasarımı ile kullanıcıların ziyaretlerini yükseltmek mümkündür. Özellikle doğru bir site tasarımı ziyaretçilerin sitede daha çok zaman geçirmelerine yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda kullanıcıların site içerisinde keyifli vakit geçirmesine de yardımcı olur. Sayfada geçirilen süre, sitenin arama motorlarında üst sıralara çıkması için son derece önemli olmaktadır. Ajans io firması profesyonel ekibi ile SEO uyumlu web sitesinin tüm kurallarına itinayla uyarak müşteri memnuniyeti kazanmaktadır.

SEO Uyumunun Önemi Nedir?

SEO uyumu, internet sitelerinin reklam alabilmesi, iyi bir konuma gelebilmesi ve arama motorları tarafından desteklenmesi için büyük bir önem taşır. Firmamız tarafından sitenin kurumsal bir şekilde hazırlanarak, SEO uyumunun iyi bir şekilde yapılması sonucu sitenin kullanıcı deneyimi yükselir.

Kullanıcıların sitede uzun süre vakit geçirmesi ise, ileride tekrar siteyi tercih etme olasılığını artırır. Bu durum arama motorları için oldukça önemlidir. Dolayısıyla sitenin kullanımının kolay olması, kaliteli ve tasarımının yalın olması da arama motorları algoritmaları tarafından dikkat çeker. Sitelerin SEO uyumlu web site olması sitenin değerini arttırır.

Web Siteniz için SEO Uyumluluk Unsurlarımız

SEO Uyumlu Web Tasarımı Teknik Altyapıları

Web sitenizin tasarımı güncel tasarım ve yazılım teknolojileri dahilinde olacaktır. Örneğin yazılım dili PHP ise PHP dilinin en güncel versiyonu ile kodlanması büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca;

  • Mobil cihazlar ile uyumlu olarak çalışılmaktadır.
  • Sayfa açılış hızı 2 sn. altında olacak şekilde tasarlanır.
  • Web sitenizin sunucu özellikleri ve bileşenleri yeterli düzeyde olacak şekilde ayarlanır.
  • Arama motorları web sitenizi analiz ederken H1, H2, H3 ve H4 tag’leri arar ve sitenizde en az 2 adet yer alacaktır.
  • Web sitenizin açılmasını engelleyecek durumlar için JavaScript kodlarını düzenli olarak tutmaktadır.
  • Web sitenizin her sayfasında meta description, meta title ve meta keywords alanları bulunacaktır.

Web Sitesinin Mobil Uyumluluğu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte masaüstü bilgisayarların olduğu kadar mobil cihazlarda araştırma için kullanılmaktadır. Bu nedenle sitenizin mobil uyumlu olmasını da sağlıyoruz. Girdiğiniz bir web sitesinin ekrana büyük ya da küçük geldiğini ve yazıların okunamaz şekilde çok kaydığını düşünürseniz, bu sitede uzun süre geçirmek istemezsiniz.

Bu durum ise mevcut sitenin trafiğini düşürür. Dolayısıyla web sitenizin tasarımının duyarlı yani responsive bir tasarım olmasına önem veriyoruz.

Responsive tasarım aynı zamanda sitenizin görüntülenen ekran boyutuna göre ayarlanması anlamı taşır. Bu durumda web sayfası küçük bir ekranda görüntülenmek istendiğinde web sayfası o boyuta göre otomatik düzenlenir. Yazılar ve görseller ekrana sığacak biçimde küçülür.

Web Sitesinin Yüklenme Hızı

SEO uyumlu siteniz için en önemli unsurlardan biri de yüklenme hızıdır. Yapay zeka desteği sayesinde arama motorları, domain hesabınıza bakar ve web sitenizin hızını hesaplar. Web sitenizin hızı düşük ise bu siteyi sıralamalarda geriye atar. Dolayısıyla SEO uyumlu bir siteye sahip olmanız için yükleme hızına fazlasıyla dikkat ediyoruz.

İçerik

Web sayfanızın içeriği de en önemli unsurlardan biridir. İçerikler, SEO çalışması açısından büyük önem taşımaktadır. Web sitenizde yer alan içeriklerin özgün, yazım ve imla kurallarına uygun kalitede olması adına tekrar tekrar profesyonel programlar ile kontrol edilmektedir. İçeriğinize uygun görsel ve video ekleyerek de kullanıcıların içerikte daha uzun vakit geçirmesini sağlamaktayız.