Web Siteniz İçin Profesyonel Dokunuş, Ajans İO ile Dijitalde Zirveye Ulaşın: SEO'da Profesyonelliği Keşfedin

SEO (Search Engine Optimization), bir web sitesinin arama motorunda daha üst sıralarda yer almasını sağlayan çok önemli bir dijital pazarlama stratejisi olarak bilinir. Bu strateji doğru bir şekilde uygulandığında hedef kitlenize daha rahat ulaşırken, arama motorlarında üst sıralara yerleşerek potansiyel müşterilerin, ilgilendiği konu hakkında hizmet veren bir firmaya daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bir kurumsal SEO çalışması; arama sonuçlarındaki web sitelerinin görünürlüğünü artırmak için farklı teknikleri de içine alan dijital pazarlama ajansının sunabileceği profesyonel bir hizmettir. Bu nedenle SEO pazarlama dünyasının olmazsa olmazı olarak bilinir. Rakip firmaların önüne geçmek, organik olarak trafiği artırmak ve dijital dünyada görünür olmak için online pazarlamada başarıya giden yolda SEO’ya yatırım yapmak şarttır.

Ajans IO, hem yerel de hem de global de bu çalışmaları büyük bir özenle yürüten nitelikli SEO ajansı olarak, size ait olan web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü artırmayı ve hedef kitlesine daha rahat şekilde ulaşabilmenizi sağlar. Bu konuda uzman olan SEO ekibimiz; web sitenize dair tüm teknik ve içerik optimizasyonunu backlink çalışmalarını ve diğer SEO çalışmalarını özenli şekilde yürütür. Dolayısıyla Google algoritmasında Tekirdağ SEO ajansı olarak SEO çalışmalarını devam ettiren Ajans IO kalitesini deneyimleyerek konforun farkına varabilirsiniz.

SEO Ajansı Nedir?

Bir SEO ajansı; söz konusu olan işletmelerin web ortamındaki görünürlüğünü artırmak için hizmet veren şirketlerdir. SEO ajansları bünyesinde; site içi, site dışı ve teknik SEO (Arama motoru optimizasyonu) gibi farklı alanlarda uzman ekipler tarafından SEO stratejilerinin uygulanmasıdır. Bu noktada uzman SEO ajansı ekipleri, siteniz için özel SEO stratejilerini geliştirerek müşterilerin dijital pazarlama hedeflerine daha kolay şekilde ulaşmasına yardımcı olur.

Uzman SEO ajansı ekipleri, site için özel SEO stratejileri geliştirerek müşterilerin dijital pazarlama hedefine çok daha rahat ulaşmasına yardımcı olur. Bu yüzden SEO ajansları hizmet verdiği müşterilere, en doğru şekilde faydalanmalarını sağlamak için web sitelerine her açıdan Check Up uygular. Aynı zamanda arama motorlarına site ekleme stratejisi ile web sitesinin organik trafik ve potansiyel müşteri erişimini artırmak için atılan çok önemli bir adımdır. Özetle SEO ajansı; müşterilerin web sitelerine çok daha fazla organik trafik çekerek mail, telefon, Whatsapp ve form gibi yollarla gelen müşteri potansiyelinin artmasını sağlamaktadır.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti, belli kriterleri uygulayarak bir sitenin arama sonuçlarını optimize edilmesi ve sayfanın internet ortamında görünür hale gelmesi anlamına gelir. Google gibi arama motorlarında her bakımdan ön planda olmak ve potansiyel müşterileri çekmek için bu çok faydalı bir yoldur. Şirketlerin hedefledikleri anahtar kelimeleri kullanarak organik arama sonuçlarında görünür olması, daha kısa bir süre içerisinde çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlar. 

SEO ajansları tarafından verilen bu hizmetin temel amacı, müşterilerin rakiplerine kıyasla arama sonuçlarında daha üst konumlarda yer almasını sağlamaktır. Profesyonel çalışmalar yapan bir SEO ajansı müşterilerin kapsamlı hizmet alabilmesini sağlarken, web sitesini baştan aşağı arama motorunun beklentilerine göre kontrol eder. Düzeltilmesi gereken yerler için etkili olabilecek öneriler sunulurken, bu hizmet sayesinde yeni gelişmeler sürekli olarak yakından takip edilir.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO ajansı hizmetlerimiz; web sitenizin potansiyel müşterilerinizin önüne düşmesini ve etkili SEO stratejilerini hayata geçirerek işletmenizin her anlamda büyümesini sağlar. Yani SEO hizmeti veren bir ajans ile çalışmak, web sitelerinde organik görünürlük ve sıralama yükseltmek için çalışmalar yapan sektörlerin en önemli ilkelerinden biri olduğu söylenebilir. Bu yüzden SEO ajansından hizmet satın alma, çok önemli bir dijital pazarlama adımı olarak nitelendirilebilir. Profesyonel SEO uzmanlarından oluşan kurumsal ajanslar, web sitesi optimizasyonu amacıyla gelen müşterilerin çok yönlü hizmet almasını sağlar. SEO hizmeti veren bir ajans, başlıca şu adımları izler:

 • Kurumsal SEO ajansı, ilk olarak müşterilerin mevcut web sitesinin durumunu inceler. Farklı SEO araçlarını kullanarak içeriklerin ve sayfaların detaylı şekilde analizini yaparak eksik olan noktaları tespit eder,
 • İlk olarak web sitesinin SEO Audit olarak bilinen teknik denetimini gerçekleştirir. Tespit edilen eksikler önceliklidir ve bu eksikler için en etkili çözüm önerileri sunulur,
 • Rakip firmaların anahtar kelime analizi ve güçlü özellikleri tespit edilir,
 • Müşterilerin yükselişe geçmesi gerekli olan anahtar kelimeleri belirlenir ve detaylı bir anahtar kelime analizi ile kelimelerin ilerleyişi raporlanır,
 • Müşterilerin yükselişi için yapılan bu analizde yalnızca web sitesi üzerindeki eksiklikler belirlenmez. Site mimarisinin daha fazla iyileştirilmesinin yanında gelen backlink sayısı ve kalitesi kontrol edilir. Bu noktada hem iç hem de diş SEO çalışmaları sürdürmeye devam edilir,
 • Backlinkler web site optimizasyonu söz konusu olduğunda çok kritik bir konudur. Kurumsal SEO ajansları, müşterilere en doğru ve doğal backlink edinmeleri konusunda destek olur,
 • Sitede paylaşılan içerikleri tekrar kontrol edilir ve arama motorlarının beklentilerine uygun olan müşterilerin faydalanabileceği nitelikli içeriklerin paylaşılması sağlanır,
 • İçeriklerin hedef kitleye ulaştığından emin olunur ve bahsedilen pazarlama amacı için sosyal medya aktif şekilde kullanılır,
 • Arama motorlarına gelen güncellemelerin ve internetteki trendlerin sıkı takipçisidir. Müşteri, web sitesinin güncelliğini koruma konusunda özen gösterir.

SEO Nedir?

SEO; bir web sitesinin daha iyi arama motoru sonuçlarına çıkması amacıyla özelleştirilen faaliyetlerin tamamını kapsayan bir kavramdır. Bu çalışma ile web sitenin analizi (SEO analizi), içerik iyileştirilmeleri, anahtar kelime optimizasyonu, backlink analizi ve çok daha fazlasını içerir. En iyi arama motoru, kullanıcıların en ilgili sonuçlara ulaşması amacıyla sorgularını girebildiği ve sonuçları anlık olarak görüntüleyebildiği bir platformdur. SEO’nun temel amacı, web sitelerini en iyi arama motorlarında markayı üst sıralara taşımaktır. SEO’nun kelime olarak açılımı, Search Engine Optimization şeklindedir. Bu kavram aslında web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamalarını iyileştirmek amacıyla uygulanan stratejileri ve teknikleri içine alır.

SEO Neden Önemlidir?

SEO, web sitenizin arama motoru sonuçlarında en üst sıralarda yer almasını sağlayarak, daha fazla organik trafik ve potansiyel müşteriye rahat şekilde ulaşmayı sağladığı için çok önemlidir. Bu sayede büyümek için adım atan işletmeler, dijital pazarlama ortamında hayal ettiği etkiyi oluşturarak fark yaratmayı başarır.

Günümüzde sürekli olarak artmaya devam eden rekabet ortamında, online pazarda yer edinmek için SEO her zamankinden çok daha önemli bir konumda yer alır. Arama motorlarının her geçen gün daha fazla kullanıcıya aktif hizmet verdiği göz önünde bulundurulduğunda, bu kullanıcıların büyük bir kısmı ihtiyacı olan ürün ya da hizmeti bulabilmek için arama motorlarını kullanır. SEO’nun önemli olduğunu gösteren detaylar şunlardır:

 • Organik trafik sağlamak,
 • Rekabet avantajı,
 • Marka bilinirliği,
 • Uzun vadeli yatırım,
 • Daha düşük reklam maliyet oranları,
 • Daha iyi kullanıcı deneyimi,
 • Uzun vadeli yatırımlar sağlamak.

Ayrıca SEO ile elde edilen diğer bazı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Arama ağında daha fazla organik trafik elde etmek,
 • Daha fazla potansiyel müşteri,
 • Daha fazla satış oranı,
 • Daha iyi bir dijital pazarlama performansı,
 • Rakiplerin bir adım önüne çıkmak,
 • Karlılığı arttırmak.

Neden SEO Hizmeti Alınmalı?

Dijital ortamda görünürlüğü artırmaya karar veren işletmelerin profesyonel bir yardım alması bu süreci kolaylaştıracaktır. Genel olarak kurumlar SEO ajanslarıyla sürekli olarak fikir alışverişinde bulunmak ve onlardan bu konu hakkında önemli görüşler almak ister. Bu yüzden Çorlu SEO ajansı ve Tekirdağ SEO ajansı gibi firmalar arama motorlarında en üst sıralarda yer alır.

Günümüzde söz konusu internet olduğunda, çok hızlı gelişmeler yaşanması ve her gün yeni bir hizmetin dikkat çekmesi kaçınılmazdır. Bu hizmetlerin temel amacı dijitalde e-ticaret potansiyelini artırmak ve işletmelerin her açıdan büyümesini sağlamaktır. Bu yüzden web sitesinin her zaman güncel kalması ve en son trendlere uyum sağlaması için SEO hizmeti alınması faydalı olacaktır. Bahsi geçen arama motoru optimizasyonu, aslında çok detaylı ve uzun süreli bir çalışma gerektirir. Eğer web sitesinin yükselişe geçmesini istiyorsanız, en nitelikli hizmeti veren SEO ajansı araştırmalarına başlamak ve işi uzmanlarına bırakmak kısa sürede sizi en üst sıralara taşır.

Eğer web siteniz Google’da hiç görünmüyorsa ya da yalnızca arka sayfalarda çıkıyorsa, potansiyel olan ziyaretçiler SEO tekniklerini en doğru şekilde işleyen rakiplerin web sitelerine rağbet gösteriyor demektir. Google’da zorlu sıralama oyununun her kuralına eksiksiz bir şekilde uyum sağlamak için, bu hizmeti Ajans İO gibi profesyonel çalışmalar yapan bir kurumdan almalısınız. SEO stratejisi kurmak, rakiplerinizi araştırmak ve doğru SEO tekniklerini web siteniz için uygulamak adına yeteri kadar zamanınız yoksa, Ajans İO olarak gerekli konularda destek vermek ve yardım etmek için her hazırız. SEO ile ilgili temel bilgiler hakkında danışmanlık hizmeti veren firmamız, arama motorlarında en üst sıralara çıkmanız için gerekli olan tüm adımları atar.

SEO vs Google İlişkisi 

Dijital pazarlama dünyasında, Google ve SEO sıklıkla duyulan iki kavram olarak karşınıza çıkar. Bu sayede markaların çevrimiçi varlıklarını artırmalarına yardımcı olan iki güçlü araç doğru bir şekilde kullanılabilir. Daha hızlı sonuçlar elde etmek ve uzun vadede sürdürülebilir başarıyı yakalamak için bu iki stratejiyi dengeli bir şekilde kullanabileceğini bilmek bir adım öne çıkmayı sağlar. Uzun vadeli başarı, hızlı sonuçlar elde etmek ve doğru denge ile sitenizin otoritesini artırabilirsiniz. Kaliteli içerik oluşturma, marka bilinirliğini artırmak ve teknik iyileştirmelerle dijital pazarlama ortamında etkili bir büyüme sağlanır.

SEO ve Google, web sitesinin hedef kitlenize ulaşarak arama sonuçlarındaki görünürlüğünü ve başarısını sağlamak için ayrılması mümkün olmayan iki unsurdur. SEO; web sitesinin optimize edilerek arama motoru optimizasyonunda çok daha üst sıralarda yer alabilmesini sağlarken bir dizi strateji ve tekniği hayata geçirir. Google ise internet üzerinden ilgili olduğu konuyla alakalı arama yapan kullanıcılara en iyi sonuçları sunabilmek için tasarlanan fonksiyonel bir arama motoru olarak nitelendirilir.

SEO vs İnsan İlişkisi

SEO aslında bir nevi ‘’ insan davranışlarını anlama’’ bilimi olarak da nitelendirilir. Bu hizmet insanların internet kullanırken tüm davranışlarını inceler ve bu davranışlara göre stratejiler geliştirmeye çalışır. Buna ek olarak sadece insanların davranışlarını anlamaya çalışmakla kalmayıp, arama motorunun davranışlarını da inceler. Bu sayede müşterilere ihtiyacı olan ürün ve hizmeti sunarak zaman kaybının önüne geçer.

Google arama motoru, insanların internet üzerindeki davranışlarını en iyi şekilde anlatan ve bu konuda sınırsız veri sağlayabilen olmazsa olmaz bir platformdur. Özellikle arama motoru optimizasyonu konusunda planlanan herhangi bir stratejiyi Google bazında kurgulamak, işletmeler içi birçok avantajı beraberinde getirir. Eğer sitenin içerikleri Google’da kendini göstermiyorsa, hedef kitlenin büyük bir kısmını kaybetmek kaçınılmaz olacaktır. Büyük ya da küçük ölçekli bir firma olmak fark etmeksizin, arama motorunda iyi bir noktada yer almak ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek günümüz koşullarında çok büyük bir önem taşır. Bu noktada SEO, insanların bir işletmeden satın alma dürtüsünü harekete geçirdiği için olmazsa olmazdır.

SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Site içi SEO (on-page)

Site içi SEO, web sitesindeki sayfaların her birinin tek tek ve ince detayına kadar optimize edilmesi anlamına gelir. Bu sayede arama motoru uyumlu içeriklerle donatılabilir. Hedef kitle, sektör, anahtar kelime ve web sitesinin doğru şekilde analiz edilmesi sayesinde organik trafiğin mümkün olduğunca artırılmasını ve Google başta olmak üzere birçok farklı arama motorunun sıralamasında yukarılara çıkarılmasını hedefler. Bu site içi SEO çalışmalarının sonucunda ise kaliteli ve optimize edilmiş olan kodların kullanıldığı bir web sitesi sayesinde müşteri sayısının ve iş potansiyelinin artması mümkün hale gelir.

Site içi SEO aynı zamanda gerekli düzenlemelerin yapılması işe işleri tanıtmak için yapacağınız diğer hareketlerin minimum seviyeye inmesini sağlar. Çünkü aramalarda iyi şekilde optimize dilerek yukarılara çıkarılan nitelikli bir site, müşterilerin sizi rakiplerinizin arasından fark etmesini sağlarken ürün ve hizmetlerinizi ilk elden detaylı şekilde inceleme fırsatı sağlar.

Site dışı SEO (off-page)

Site dışı SEO; arama motoru sonuç sayfaları (SERP) içindeki sıralamayı etkilemek için kendi web sitenizin dışında gerçekleştirilen diğer eylemleri ifade eden bir kavramdır. Site dışı sıralama faktörlerini optimize etmek, arama motorunu ve herhangi bir sitenin popülerliğini, güvenilirliğini, alaka seviyesini, yetkisine dair kullanıcının algısını geliştirmeyi içine alır. Bu durum internetteki saygın alanlar (siteler, sayfalar, insanlar vs.) ile web sitenize bağlantı kurarak ya da bunları destekleyen ve içeriğin kalitesi için etkin bir şekilde değer katarak gerçekleştirilir.

Ne Kadar Süre SEO Hizmeti Alınmalı?

SEO çalışmaları, uzun vadede etkisini gösteren çalışmalar olduğunda, 1 ay SEO hizmeti alıp sonrasında hemen siteyi üst sıralarda görmek istemek hayal kurmak gibi olabilir. SEO çalışmalarının yoğunluk seviyesine bağlı olarak elde edilen sonuçlar değişiklik gösterebileceğinden, kısa vadede büyük bir sonuç beklemek doğru değildir. SEO çalışmalarının sonuçlarına dair somut bir avantaj elde etmek için süreçte sabır davranmak ve istikrarlı olmak çok önemlidir.

SEO Hizmeti Tek Başına Yeterli mi?

SEO hizmetini hayata geçirmek, dijital pazarlama ortamında fark yaratmak için tek başına yeterli değildir. Web sitenizin arama motorlarında yüksek sıralarda yer alması için çok önemli bir hizmet olsa bile, bu işlemin tek başına yeterli olması mümkün değildir. Çünkü web sitesinin tasarımının kullanıcı dostu, hızlı, güvenilir, mobil uyumlu olması gibi unsurlar SEO puanını doğrudan etkiler. Ayrıca içeriklerin özgün, kaliteli ve hedef kitlesine uygun olması beklenir. Uzun vadede başarılı bir dijital strateji oluşturmak için SEO hizmetini web tasarım ve içerik stratejisiyle bir arada kullanmak gerekir.

Kurumsal SEO Ajansı Nedir?

Küçük ya da büyük her işletme için SEO çok önemli bir konumda yer alır. Ajans İO olarak SEO’nun özellikle dijital dünyada ne kadar önemli olduğunun farkında olarak her ölçekte işletmeye özel SEO çözümleri sunmaya devam ediyoruz. Firmamız aynı zamanda söz konusu şirketin bulunduğu pazarda ve sektörde, rekabet anlamında ön plana çıkaracak ve mevcutta yer aldığı sıralamaları iyileştirecek ve işletmenin orta ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmasını sağlayacak SEO stratejileri oluşturur. Kurumsal SEO ajansı ile hizmet ve ürünlere ait markaların arama sonuçlarında bilinirliği en üst seviyeye çıkar. Bu ajanslar, standart SEO stratejilerini uygulamanın çok ötesinde daha özel ve karmaşık şekilde geliştirilmiş SEO stratejilerine odaklanır. Kurumsal SEO en doğru şekilde uygulandığında, potansiyel müşteri sayısı, dönüşüm ve marka bilinirliği ve organik trafik akışı daha fazla artar.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO danışmanlığı; kullanıcıların tercih ettiği arama terimlerini tespit etmek, anahtar kelime araştırması yapmak, teknik SEO düzenlemeleri yapmak, web sitesinin içeriğini optimize etmek, link inşası çalışmaları yapmak raporlama ve analiz gibi diğer farklı işlemleri de içine alır.

Kurumsal SEO Ajanslarının Temel Odak Noktaları

 • İçerik kalitesi,
 • Teknik altyapı düzenlemeleri,
 • Bağlantı optimizasyonu,
 • Anahtar kelime stratejileri,
 • Mobil uyumluluk,

Kurumsal SEO ajanslarının hedefi, işletmenin hedef kitleye daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağlayarak, daha fazla organik trafik çekmek ve bu trafikte potansiyel müşterilere dönüşüm sağlamaktır. Bu yüzden büyük ölçekli işletmelerin kurumsal SEO ajansı hizmetlerini kullanmak için, SEO çalışması yapmak çevrimiçi başarıyı artırmak yolunda atılan en kritik adım olabilir.

SEO Ajansı Şirketinize Nasıl Fayda Sağlar?

SE ajansı, şirketlerin web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar; web sitesinin içeriğinin, teknik yapısının ve backlinklerin optimize edilmesini içine alır. SEO ajansları, şirketinize ait olan ürün ya da hizmeti arayan kişilerin markanızı görmesini sağlar. Arama motorlarında üst sıralarda yer alan web siteleri çok daha fazla trafik çekerken, bu durum daha fazla potansiyel müşteri ve satış anlamına gelir. Ayrıca kurumsal SEO, şirketlerin marka bilinirliğini artırarak sektörde oluşan rekabet ortamında ön plana çıkmalarına yardımcı olur.

Backlinkler web sitesinin diğer web siteleri tarafından referans gösterilmesi anlamına gelir. Güvenilir ve başarısını ispat eden web sitelerden backlink almak, web sitesinin otoritesini ve arama motoru sıralamasını artırma konusunda başarılıdır. Bu noktada backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Güvenilir ve doğal backlinkler edinilmesi gerekir,
 • Yüksek otorite sahibi ve güvenilir web sitelerinden backlink alınması daha doğrudur,
 • Farklı türlere sahip olan backlinkler edinmeye çalışmak önemlidir (basın bültenleri, yazar biyografisi, forum postaları gibi)
 • No follow ve dofollow backlinkler farkının bilinmesi ise çok önemlidir.

Na follow backlinler, arama motorlarında bağlantıyı takip etmemelerini ifade eder. do follos backlinkler ise arama motorlarında bulunan bağlantıyı takip etmelerini ve bağlantının verildiği web sitesini değerlendirmeyi ifade eder.

SEO ajansı; web sitenizin arama motorunda çok daha üst sıralarda yer almasını sağlayarak, daha organik ve kalıcı müşteriler elde etmenizi sağlar. Ayrıca SEO ajansı ile çalışmanın şirketiniz için diğer faydaları şu şekilde sıralanır;

 • Uzmanlık; SEO uzmanları, sahip olduğunuz web sitesinin arama motorunda daha görünür hale gelmesi için gereken tüm beceri ve bilgilere sahiptir,
 • Zaman tasarrufu; SEO çalışmaları emek ve zaman gerektirdiğinden, bir SEO ajansı ile çalışarak bu yükü alanında uzman kişilere devredebilir ve kendi işinize çok daha fazla zaman ayırma fırsatı yakalayarak enerjinizi doğru alanda kullanabilirsiniz,
 • Daha fazla satış ile gelir: Daha fazla organik bir trafik, daha fazla müşteri anlamına gelir. Bu durum doğal olarak daha fazla satış anlamına gelir,
 • Rekabette ön plana çıkma; Rakip firmalar SEO çalışması yapıyorsa, mutlaka bu çalışmaları yapmanız gerekir. Bu konuda bir SEO ajansı, rakiplerinizden öne çıkmanız için size çok daha etkili ve verimli bir süreç için yardımcı olur.

SEO ajansı seçimi yaparken;

 • Güvenilir ve alanında uzman bir ajans tercih edilmelidir,
 • Ajansın çalışma geçmişi ve referansları mutlaka incelenmelidir,
 • Ajansın sunduğu fiyat ve hizmetler diğer firmalarla kıyaslanmalıdır.

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO ajansı seçimi yaparken, firmanın geçmiş tecrübe ve deneyimlerini öğrenmek çok önemlidir. Geçmiş zamanlarda yaptıkları çalışmaların hangi alanlarda olduğunu, e-ticaret SEO alanında ne kadar başarılı olduğunu, hangi firmalarla çalışıldığını ve ne sonuçlar aldığını öğrenmeniz gerekir. Bu sayede alanında uzman bir SEO ajansı ile dijital ortamda rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

SEO ajansı seçimi yaparken dikkatli olmak, dijital dünyada başarıya ulaşmak için çok kritik bir öneme sahiptir. Bu noktada yanlış bir seçim yapmak zaman ve para kaybı yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden SEO ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer detaylar şu şekilde sıralanabilir:

 • Başarı hikâyeleri: Ajansın geçmişte sahip olduğu referans ve sonuçlar incelenmelidir,
 • Uzmanlık: Ajansın SEO’ya dair farklı alanlarda uzan bir ekibi olmalı ve güncel durumları yakından takip etmelidir,
 • İletişim: Ajansla şeffaf ve açık bir şekilde iletişim kurulmalıdır,
 • Hizmet kapsamı: Ajansın sunduğu tüm hizmetlerin fiyat ve kapsamı detaylı şekilde öğrenilmelidir,
 • Sözleşme: Ajansla çalışmalar yapmadan önce detaylı bir şekilde sözleşme imzalanmalıdır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO, web sitesini arama motorları tarafından daha iyi anlaşılır kılmak ve sıralamasını iyileştirmek için hedeflenen bir çalışmadır. İlk olarak arama motorlarının işleyiş şeklini anlamak; kullanıcı deneyimini, teknik düzenlemeleri ve iyi bir site mimarisi oluşturmayı sağlar. İyi bir site yapısı oluşturmak, sağlam bir binanın temellerini oluşturmak gibidir. Sonrasında ise web sitesinin hızını ve mobil uyumluluğunu artırarak, kullanıcıların sorunsuz bir deneyim yaşaması hedeflenir. Kullanıcı deneyimi ise tam anlamıyla insanların ne hissettiği ile alakalıdır.

İyi bir kullanıcı deneyimi, dijital ortamda sadık bir kitle oluşturmayı sağlar. Kullanıcı deneyimi artırma çalışmaları sonrasında hedef kitlesine uygun içerikler ve anahtar kelime araştırması yaparak, sitenin ilgili aramalarda en öne çıkması sağlanır. İlgi düzeyi Google’ının en fazla önem verdiği unsurlardan biridir. Google ne istediğini bilen sitelere, istediğiniz eksiksiz bir şekilde verir. Son olarak ise sitede sürdürülebilir bir başarı sağlamak için çalışmaların periyodik düzenlemesini oturtmak gerekir. Bu sayede otorite artırılır ve dönüşüm oranları sürekli iyileştirilebilir.

SEO Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO çalışması yapmak uzmanlık ve sabır gerektiren çok önemli bir konu olarak karşınıza çıkar. Yani aslında SEO çalışması yapmak, bir maraton koşusuna çıkmaya çok benzer. Hedefe sorunsuz şekilde ulaşabilmek için istikrar, sabır ve doğru bir şekilde gerekli adımları atmak çok önemlidir. Doğru analizler ise bir SEO çalışmasının pusulası olarak bilinir. Hedef kitlesini, rakiplerinizi ve arama motoru algoritmasını detaylı şekilde analiz ederek en doğru stratejiyi oluşturmak sizin elinizdedir. Gereksiz adımlar atmadan ve tamamen somut verilere dayanarak bir yol izlemek başarı yolunda atılan en önemli adımdır. Özgün olmayan ve kalitesiz olan her çalışma, web sitenizin arama motoru sıralamasında olumsuz etkilenmesine neden olur. SEO konusunda uzman bir ekiple işbirliği yaparak çalışmak, sizi aslında pek çok riskten korur ve başarıya daha sorunsuz şekilde ulaşabilme şansınızı artırır.

Bu konuda tecrübe sahibi olan bir ekip bu yolculukta sitenizin ihtiyaçlarını doğru şekilde analiz ederek en uygun olan SEO stratejisini oluşturacaktır. SEO bir sihir değildir ve kısa süre içerisinde sonuç elde etmek çok zordur. Bu yüzden sabırlı şekilde en doğru adımları atarak ve alanında uzman bir ekiple çalışarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Bu yüzden SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru firma ile çalışmaktır. Doğru bir firma, SEO çalışmasından beklentilerini karşılayan sonuçları elde etmenizi sağlar. Aksi takdirde zaman kaybı yaşamak ve işletmenin beklentileri karşılayan büyümeyi gerçekleştirmesini sağlamak mümkün değildir.

SEO Çalışmasının Faydaları Nelerdir?

İşletmenin web sitesini daha yüksek internet arama motorları arama hacmine ve rekabet seviyesine sahip anahtar kelimeler optimize eder. En uygun anahtar kelime hedefleme ve strateji yoluyla marka görünürlüğünü artırmaya ve büyümeye öncülük eder. Hedef kitlesine yönelik olan en alakalı, özgün ve kaliteli içerik çalışmaları SEO çalışması sayesinde optimize edilmiş içerikler oluşturur. Dolayısıyla uygun SEO stratejileri artan dönüşümlerle satışların artmasına neden olur. Markaların site içi, site dışı ve teknik SEO çalışmaları bu sayede artarken, marka olarak uzun vadede büyüme sağlamak mümkün hale gelir.

SEO; arama motorlarında web sitenizin görünür olmasını ve sıralamasını artırmak için yapılan çalışmalar olarak bilinir. Bu çalışmalar, etkili bir şekilde başarıya ulaşma yolunda atılan çok önemli bir adımdır. Ancak tek başına SEO çalışması yapmak yeterli değildir. Bu noktada SEO’yu destekleyen bazı stratejilerin hayata geçirilmesi gerekir. Bunlar şu şekildedir:

 • Sosyal medya pazarlama,
 • E- posta pazarlama,
 • Ücretli reklamcılık,
 • İçerik pazarlama,
 • Halkla ilişkiler.

Neden Profesyonel SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

Neden profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmak gerektiği şu şekilde sıralanabilir:

 • Markayla ya da işletmeyle eşleşen anahtar kelimelerde Google arama motoru sonuç sayfalarının ilk sayfasında değil misiniz?
 • Gelen mail, arama, form ve Whatsapp gibi alanlarda potansiyel müşteri sayısı azalmaya mı başladı?
 • Hizmet ya da ürünleri pazarlarken en sık kullanılan arama motorları içerisinde bir üstünlük sağlayamıyor musunuz?
 • Web sitesinin Google’da SEO sıralama açısından görünürlüğü azalmaya mı başladı?
 • Web sitesinin trafiği son zamanlarda azaldı ve sebebini bilmiyor musunuz?
 • Yeni bir web sitesi kurarken, pazara daha hızlı şekilde kanalize olmak mı istiyorsunuz?

En İyi SEO Ajansı

En iyi SEO ajansı, firmayı iyi tanıyan ve doğru adımları atabilen bir otorite gösterir. Ajans İO bu anlamda üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışı ile ön plana çıkarken, istek ve beklentilerinizin farkında olarak her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eder. Dolayısıyla Ajans İO sayesinde, dijital pazarlama ortamında fark yaratan çalışmalara imza atmak çok kolaydır.

SEO Fiyatları

SEO fiyatları, sektörel olarak dijital ortamda en fazla tartışılan konulardan biridir. SEO fiyatlarını belirleyen çeşitli faktörler şu şekilde sıralanır:

 • İşletme boyutu,
 • Aylık ve saatlik gibi SEO fiyatlandırma modeli,
 • Ajans ya da danışmanın konumu,
 • Ajans ya da danışmanın deneyimi,
 • Bağlantı rekabeti,
 • SEO hedefleri,
 • SEO stratejisinin kapsamı.

Tüm bunlar ayrıca firma seçimine göre şekillenir ve fiyat belirlenir.

SEO fiyatları hakkında genel olarak bilgi vermek gerekirse;

 • Temel SEO paket fiyatları: Aylık olarak 10.000 TL- 15.000 TL,
 • Orta seviye SEO paketler: Aylık 15.000 TL- 20.000 TL,
 • Gelişmiş SEO paketleri: Aylık 20.000 TL- 35.000 TL olarak karşınıza çıkar.

Bu noktada bazı ajansların proje bazlı fiyat politikasını hayata geçirdiği de söylenebilir. SEO fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için:

 • Birbirinden farklı ajanslardan teklif alarak fiyat karşılaştırması yapmak,
 • Ajansların web sitelerini inceleyerek sunduğu tüm hizmetler ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak yeterli olabilir.

SEO’nun bir yatırım olduğu ve karşılığının uzun vadede alınabileceği unutulmamalıdır. Ancak doğru firma ile çalışarak web sitenizin arama motorlarında ki sıralamalarını yükseltebilir ve çok daha fazla organik trafik ile müşteri kazanabilirsiniz.  Bu sayede rakiplerinizden hep bir adım öne çıkabilir ve gelirinizi artırma fırsatına sahip olabilirsiniz.

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO fiyatları, birçok farklı unsura göre değişkenlik gösterir. Bunlar arasında projenin büyüklüğü hedeflenen anahtar kelimelerin rekabet düzeyi, hedef Pazar, sektör, ajans ya da danışmanın deneyimi gibi konular yer alır. Bu faktörler, projenin hedefine ve ihtiyaçlarına uygun bir SEO fiyatlandırması yapılabilmesi için mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

SEO fiyatları; tercih edilen ajansın deneyimine, uzmanlık alanına ve kullanıcıya sunulan hizmet kapsamına, proje büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. SEO ajansı seçimi yaparken sadece fiyat odaklı değil, ajansın müşterilere sunduğu hizmet kapsamına ve çalışma tecrübesine dikkat etmek gerekir. Uygun fiyatlı olduğu için bir ajansı tercih etmek çok önemli kabul edilse bile her zaman doğru seçenek olmayabilir. Çünkü bu noktada önemli olan profesyonel SEO danışmanlığı verebilecek, her koşulda işinin arkasında durabilecek ve iletişim gücü yüksek olan firmalar olmalıdır. Ayrıca tecrübeli uzmanlar ile çalışmak Pazar rekabetini daha iyi gözlemleme fırsatı sunacağından doğru stratejileri hayat geçirmek mümkün olacaktır.

SEO Paketi Nedir?

SEO paketi, sitenin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek ve organik trafiği artırmak için sunulan bir hizmettir. SEO paketi; birçok farklı hizmeti kapsayabilir ve sitenin arama motoru dostu hâkline gelmesi için farklı optimizasyon teknikleri kullanılır. SEO paketleri, genel olarak anahtar kelime araştırması, teknik SEO iyileştirmeleri, içerik optimizasyonu, backlink oluşturma ve raporlama hizmetlerini içine alır. Bu paketler ile sitenin hedef kitleye ulaşmasını ve rekabetçi avantaj elde etmesini sağlar.

SEO Açılımı Nedir?
 SEO "Search Engine Optimization" yani "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak kullanılan bir kısaltmadır.
SEO Ajansı Nasıl Seçilir?
Seçim yaparken SEO ajansının öne çıkan yönlerini incelemeli, iletişim tarzlarının size yakın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Acele etmemeli, doğru soruları sormalı ve aldığınız yanıtları doğru değerlendirmelisiniz. SEO ajansını seçmeden önce makalemiz de yer alan SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı bölümü inceleyebilirsiniz.
SEO Ajansı Hizmetlerimiz
Ajans İO olarak, alanında uzman ekibimizle birlikte, ihtiyacınız olan SEO çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz. Belirli anahtar kelimeleri ve anahtar kelime gruplarını kullanarak, arama motorlarında yüksek sıralamalar elde etmenizi sağlıyor ve organik arama trafiğinde maksimum ziyaretçi sayısına ulaşmanızı hedefliyoruz. Bu süreçte, web sitenizi her yönüyle SEO’ya uyumlu hale getirmek için çeşitli hizmetler sunuyoruz: Site İçi SEO: İçerik ve meta verilerinizi optimize ederek arama motorlarına uyumluluğunu artırıyoruz. Site Dışı SEO: Kaliteli backlinkler edinerek sitenizin otoritesini güçlendiriyoruz. Screaming Frog Taraması: Teknik SEO sorunlarınızı belirleyerek çözüm önerileri sunuyoruz. 404 Analizi: Kırık linkleri düzeltilerek kullanıcı deneyimini iyileştiriyoruz. Disavow Backlink Analizi: Zararlı linkleri temizleyerek sitenizin güvenilirliğini koruyoruz. Site İçi Linkleme: İç link yapınızı güçlendirerek site içi navigasyonu kolaylaştırıyoruz. Her adımda, web sitenizin SEO uyumluluğunu artırarak organik trafikte maksimum başarıya ulaşmanızı hedefliyoruz.
SEO Puanı Nedir?
SEO  puanı, sitelerin kullanıcılara yönelik olarak teknik özelliklerin arama motorları tarafında ne kadar yüksek sıralamalara ve organik trafiğe katkı sağladıklarını ölçen bir puanlama sistemidir. SEO puanlarını ölçmeyi sağlayan ücretsiz denetleme programları ve siteleri vardır.
SEO Uyumlu Makale Nedir?
SEO uyumlu makale, tamamen kopyadan arınmış olan organik bir içerik üretmek anlamına gelir. Uzun vadede olumlu yansımalar getirmesi konusunda SEO uyumlu makale, okura bilgi ve keyif verecek düzeyde bilgi verici biçimde hazırlanmalıdır. Tüm bunların yanı sıra, metin içerisinde kullanılan görsellerin özenle seçilmesi gerekir.
SEO mu, SEM mi?
Sem kısa vadeli, SEO ise daha uzun vadelidir. Ancak SEM için ödeme yapılması gerekir ve ödemeyi bıraktığınız anda sayfalarınızın görünürlüğü kaybolur. Diğer yandan SEO, aylar ve yıllar içerisinde organik olarak büyür, güvenilirlik, dikkat, takipçiler ve siteye her geçen gün otorite kazandırır.
SEO Çalışmalarına Başlamadan Önce SEO Sürecini Yönetecek Ekiple Tanışabilir miyiz?
Ajans İO, SEO çalışmalarına başlamadan önce konu hakkında gerekli bilgi ve desteği alabileceğiniz bir firmadır. Dolayısıyla firmamızın alanında uzman kadrosundan, SEO çalışmasına başlamadan önce kafanızdaki tüm soru işaretlerine doğru yanıtları bulabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ile firmamız Ajans İO farkını yaşayarak, dijital rekabet ortamında rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlar. Sizde Ajans İO ile SEO ekibimizin stratejilerinin hayata geçirilmesini sağlamak için web sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Blog SEO Nedir?
Her SEO çalışmasında olduğu gibi, blog için yapılan SEO çalışmalarının da temel amacı, bloğun Google başta olmak üzere arama motorlarında optimize edilmesini sağlamaktır. Özellikle e-ticaret sitesine sahip olan kişiler, SEO uygulamaları ile ürünlerin arama motorunda üst sıralara yerleşmesini sağlayabilir. Bu çalışmalar içeriğe anahtar kelime eklemeyi, site HTML kodları ve site mimarisi içerisinde olmak üzere, sayfanı en iyi şekilde işlemesini içerir. Aynı zamanda sayfa yüklenme, dahili bağlantı, açılma hızı, backlinkler gibi birçok farklı kriter iyileştirilmesini sağlar.
E-Ticaret Siteleri İçin SEO’nun Önemi Nedir?
E-ticaret siteleri için SEO, internet ortamında yaşanan bilgi bolluğunda, müşterinin size ait olan ürünleri bulabilmesi için ilk olarak sitenin görünür olması gerekir. SEO web sitesinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlarken, bu sayede potansiyel müşterilerin sizi daha rahat şekilde bulmasını sağlar. Kaliteli içerik üretimi yapmak, SEO söz konusu olduğunda en önemli unsurlardan biri olarak karşınıza çıkar. Arama motorları, kullanıcılara her bakımdan en iyi deneyimi sunmak için özgün ve kaliteli içeriklere sahip olan web sitelerini ödüllendirir. E-ticaret sitelerinin büyüme sağlayabilmesi için kaliteli içerik üretimi olmazsa olmazdır. Kaliteli içerik üretimi şu şekilde mümkün gale gelir:  Hedef kitlesinin kim olduğunu ve ne gibi içerikler aradığını bilmek gerekir, Görsel ve video gibi farklı medya türlerini kullanmak işe yarayabilir, İçeriğin bilgilendirici ve özgün olmasına dikkat edilmelidir, İçeriğin düzenli şekilde güncellenmesi ve yeni içerikler üretilmesi gerekir. Kaliteli içerik üretimi çok büyük bir emek ve zaman gerektirir. Ancak bu emek ve zamanı ayırmanın SEO’ da başarı elde etmenin anahtarı olduğu unutulmamalıdır.
Google Algoritma Güncellemesi Nedir?
Google algoritma güncellemeleri, arama motoru sonuçlarını sıralamak amacıyla kullanılan algoritmaların değişikliklerini ifade eder. Söz konusu olan bu güncellemeler, SEO çalışmalarını direkt olarak etkiler ve web sitelerinin sıralamalarını olumlu ya da olumsuz anlamda etkiler. Nitelikli bir SEO ajansı ile dijital pazarda uzun vadeli yer edinmek için Ajans İO web sitesini ziyaret ederek, alanında uzman ekibimizle hemen iletişim kurabilirsiniz. SEO çalışmalarında başarı, doğru stratejik adımları ve uzmanlık ile beraber emek vermeyi gerektirir. Bu anlamda her bakımdan beklentileri karşılayan Click to Peak; alanında uzman bir dijital pazarlama ajansı olarak çok uzun yıllardan beri tecrübe ve geniş uzman kadrosu ile beraber en iyi SEO hizmetini alabilmeniz için çalışmaya devam eder. Firmamızı diğer SEO ajanslarından ayıran en önemli özellikler şu şekilde sıralanabilir:Öne çıkan özel raporlamalar, Organik sıralama takip raporlama aracı, Alanında uzman kadro, Güçlü iletişim kurma, 15 yılı aşkın çalışma tecrübesi Sabır, emek, bütçe ve zaman, Ar-Ge çalışmasına verilen önem.
Ajans İO’yu Diğer SEO Ajanslarından Ayıran En Önemli Özellikler Nelerdir?
Dolayısıyla Tekirdağ SEO ajansı ve Çorlu SEO ajansı ihtiyacına en doğru şekilde yanıt veren Ajans İO ile çalışarak; Sahip olduğunuz web sitesinin arama motorlarında sıralamayı yükseltebilir, Çok daha fazla organik trafik sağlayarak müşteri portföyünüzü genişletebilir, Satışlarınızı ve dolayısıyla gelirinizi artırabilir, Rakip firmalardan her açıdan ön plana çıkma fırsatına sahip olabilirsiniz. Ajans İO; dijital dünya söz konusu olduğunda zirveye çıkabilmek için her zaman en doğru yol arkadaşınız olmaya devam eder. Profesyonel SEO çalışması ile web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara yerleşmek ve organik trafik ile daha kalıcı bir sisteme sahip olmak için web sitemizi ziyaret edebilir ve alanında uzman ekibimizle güçlü iletişim deneyimini bizzat yaşayabilirsiniz.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ
Bize Ulaşın
Yeni, farklı ve daha anlamlı bir şeyler mi yapalım, yoksa daha görsel veya kavramsal mı? Sadece bize merhaba de!
İletişim Formu