Google Ads, işletmelerin son dönemlerde üzerinde durduğu en etkili dijital pazarlama stratejilerinden birisi haline geldi. Geniş hedef kitlelere ulaşabilmenizi sağlayan bu ücretli reklamcılık platformu, organik arama trafiğine en iyi alternatiftir. 

Fakat SEO (Search Engine Optimization) ile yalnızca iyi sıralama aldığınız anahtar kelimelerde site ziyaretçileri elde edilebilir. Google Ads ile yeni oluşturulmuş web siteleriniz ve sıralama almayan sayfalarınız bile hit alabilir. 

Çorlu Google Ads Reklam Yönetimi ve Danışmanlığı hizmetimiz, müşterilerinizin aradığı anahtar kelimeler için işletmenizi Google arama sonuçlarında gösteren hızlı ve etkili bir dijital reklamcılık biçimi sunar. 

çorlu google ads danışmalığı

Google Ads Nedir?

Google Ads, potansiyel müşterilerinizin arama sorgularında sayfalarınızı görmesini ve ziyaret etmesini sağlayan, tıklama başına ödeme prensibine dayalı bir reklamcılıktır. Google Ads ile oluşturduğunuz reklam kampanyaları, seçtiğiniz anahtar kelimeler tarafından tetiklenir ve her bir tıklamanın değerini, (tıklama başına maliyet) belirleyebilirsiniz. 

Google'ın arama motoru reklam sistemi olan Google Ads, belirli anahtar kelimeler için reklam verenlerden teklif toplar. En güçlü tekliflere sahip en kaliteli reklamlar, Google'ın arama sonuçlarında görünür ve reklamverenler, reklamların aldığı tıklama sayısına göre ödeme yapar (bu nedenle bu yönteme Tıklama Başına Ödeme veya PPC reklamcılığı da denir).

Teklif verme, reklam kalitesi ve optimizasyonun nüansları karmaşık olabilir; bu nedenle, reklamlarınızı oluşturmak için bir Google Ads uzmanına güvenmek size zaman kazandıracak ve tanımadığınız bir pazarlama aracında ustalaşmanın doğasında var olan hayal kırıklığını ortadan kaldıracaktır.

Elbette, güçlü bir kampanya başlatmak için Google'ın otomatik optimizasyon ve performans araçlarını kullanabilirsiniz, ancak her seçimin yarattığı etkileri anlamadan otomasyon araçlarına güvenemezsiniz.

Google Ads kontrol ve hedefleme düzeyi, Google Ads platformunun etkili bir şekilde kullanıldığı takdirde, mevcut en yüksek yatırım getirisi sunan ortamlarından biri olmasının nedenidir.

Çorlu Google Reklamları Yönetim ve Danışmanlığı kapsamında, sınırsız sektör çeşitliliği ve geniş bütçe skalası ile tüm işletmeler için etkili bir PPC desteği sunuyoruz. 

çorlu google ads danışmalığı

Google Ads Reklam Yönetimi ve Danışmanlığı Hizmetleri

Marka bilinirliğini artırmak, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve satışlarınızı artırmak, projelerinizi geniş topluluklara duyurmak ve sektörünüzde rekabet avantajı elde edebilmek; Google Reklamlarının deneyimli bir uzman tarafından optimize edilmesiyle mümkün olur. Eğer internet reklamcılığı alanında yeniyseniz ve zamanınızı daha çok işinize ayırmak istiyorsanız; Ajansio’nun Google Ads uzmanlarıyla birlikte çalışabilirsiniz. 

Neler Yapıyoruz?

Google Ads hizmetimiz, en düşük tıklama başına maliyete en yüksek dönüşüm oranı hedeflemektedir. Amacımız, bütçenizi en verimli şekilde kullanabilmektir. Bu kapsamda, reklam yönetim hizmetimizin başladığı andan itibaren, çalışmanın tüm sürecinde, müşterilerimizle sürekli iletişim halinde olmaya özen gösteriyoruz. 

  • Anahtar Kelime, Sektör ve Rakip Analizi: Sektörünüzü yakından takip ediyor, tanıyor ve işinizi büyütmeye yardımcı olacak arama sorgularını (anahtar kelimeler) tespit ediyoruz. 
  • Reklam Stratejisi Belirleme: Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize göre başarı odaklı reklam stratejisi beliriyoruz. 
  • Mevcut Kampanyaların İncelenmesi ve Yeni Kampanyaların Oluşturulması: Eğer mevcut bir Google Ads kullanıcısıysanız, mevcut reklam kampanyalarınızı tüm yönüyle ele alıyor, elde ettiğimiz veriler ışığında daha iyi performans gösterebilecek kampanyalar oluşturuyoruz.
  • Reklam Uzantılarının Ayarlanması: Reklamların en iyi şekilde dönüş alabilmesi için uzantılarını ayarlıyoruz. 
  • Reklam Hedefleme: Hedefleme, Google Ads başarısı için en önemli adımlardan birisidir. Yalnızca markanıza ilgi duyabilecek, dönüşüm oranı yüksek olabilecek toplulukları hedefliyoruz. (İşletmenizin Tekirdağ Çorlu’da hizmet veren bir teknoloji market olduğunu varsayalım. Bu durumda hedef kitlenizi tanımlayacak olursak, Tekirdağ Çorlu’da, muhtemelen 18-35 yaş arası kullanıcılardır)
  • Dönüşüm İzlemeyi Kurma: Arama sorguları, telefon görüşmeleri veya satışlar. 
  • İzleme ve Yönetme: Negatif anahtar kelimeler, teklif ayarlamaları, reklam öğelerini ayarlama, yeniden pazarlama, vb.
  • Performans Raporlaması: Reklam harcama maliyetleri, web sitesi trafiği, dönüşüm, vb.

Neden Google Ads’yi Kullanmalısınız?

En iyi ücretli reklamcılık yöntemlerinden birisi olan Google Ads’yi kullanmayı düşünmenin pek çok nedeni vardır. Bunlar:

Reklam Önemi

Google Ads reklamları, Google arama sonuç sayfalarında (SERP) ilk sıralarda görünür. Bu önemli bir kaynak olduğunu gösterir. 

Anında Sonuçlar

Google reklamları, web sitenize anında trafik sağlayabileceğiniz bir platformdur. SEO ile özellikle yeni web sitelerinin, herhangi bir miktarda önemli ve nitelikli trafik çekmeye başlamasının aylar alabileceği unutulmamalıdır.

Hedefleme

Reklamlarınızın hizmet verdiğiniz alanın dışındaki kişilere gösterilmemesi (ve potansiyel olarak maliyet oluşturmaması) için hedef coğrafyanızı seçebilirsiniz. Yerel hizmet tabanlı bir işletmeyseniz bir şehir, ülke ve hatta belirli bir alanı çevreleyen (yarıçap miktarı) bir coğrafyayı hedefleyebilirsiniz.

Kontrol Edilebilir Maliyetler

Google reklamlarının bu kadar popüler olmasının altındaki en önemli nedenlerden birisi, reklam kampanyalarınız için istediğiniz tutarda bir maliyet belirlemenize imkan sumasıdır. Reklam harcaması için günlük bütçe belirleyebilirsiniz.

Pazar Payı

İyi optimize edilmiş ve yapılandırılmış bir web sitesi işletmesi, satışlarının veya olası satışlarının yaklaşık %40'ını Tıklama Başına Ödeme reklamlarından ve işletmelerinin yaklaşık %60'ını SEO'dan elde etmeyi bekleyebilir.

İnternet Sitenizi Ücretsiz Analiz Etmemizi İster Misiniz?
Sitenizde bulunan her bir hatayı size bildirelim,yapılması gereken ne varsa beraber yapalım.