Bilişim etiği, halen üzerinde fikir birliğine varılamamış ve hackerlık, dosya paylaşımı gibi konuların kapsam içerisinde olup olmadığı tartışılmaktadır. Peki, bilişim etiği nedir? Dijital ortamlarda insanların davranışını inceleyen felsefi bir kavramdır. Buna göre her şeyin etik düzeyi olduğu gibi dijital ortamlardaki hayatlarında bir etiği olmak zorundadır. İnsanlarda bu kurallar çerçevesinde birbirlerine daha saygılı olmalıdır.

Ajansımız bilişim etiği konusunu oldukça iyi bilen, rakip firma dahi olsa hak ve özgürlüklere kesinlikle müdahale etmeyen, sınırı geçmeyen bir anlayış içerisinde çalışmaktadır. İnternet dünyasında yapılacak en ufak bir hata, karşınızdakinin sınırları dâhilinde sizin için çok kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Kendilerini bilgisayar dünyasına çok kaptıran insanlar, bilişim etiği gibi bir olayın varlığından dahi bihaberdirler. Yasalara göre dahi suç unsuru olabilecek bir takım şeyleri dijital ortamda yapmanın legal olduğunu sananlar ise bir sabah kapılarında memur arkadaşları gördüklerinde iş işten geçmiş olmaktadır.

Firmanızın web siteleri veya dijital yüzü ajansımız gibi doğru ellerde yönetilmediği zaman çok kötü sonuçlara gebe olabilmektedir. İşte bu nedenle bilişim etiği nedir sorusunun cevabını çok iyi bilmek gerekir. Mesela bilişim etiği der ki, bilgisayarlar rakiplere ve başka insanlara zarar vermek için kullanılamaz, diğer insanların çalışmaları karıştırılamaz, ücretini vermediğiniz lisanslı bir programın korsan olanı kullanılamaz veya dijital ortamlarda hırsızlık yapılamaz gibi çok doğru ve somut ifadelerle bizleri bilişim etiği sınırları içerisine sokmaya çalışır.

Ajans.io, bilişim etiği ve diğer etik kurallarının hepsine harfiyen riayet etmektedir. Bir başkasının bir adım önüne bu kuralları çiğneyerek çıkmaktansa çıkmamayı tercih eder. Müşterilerine samimiyetle hizmet etmeyi amaçlayan Ajans.io, bilişim etiği nedir sorusunun cevabını kendi bünyesinde saklar. Ajans.io‘yu tercih ederek firmanızın etik kuralları eşliğinde doğru bir yolda ilerlediğini ve rakiplerini nasıl saf dışı bıraktığına şahitlik edebilirsiniz.