İnternet siteleri daha fazla kullanıcıya ulaşmak için arama motorlarının algoritmalarına uyumlu olmak zorundadır. Arama motorları web sitelerinde yer alan içerikleri tarayarak arama yapan kullanıcıların yazmış oldukları kelimeler ile eşleştirerek belirli bir sıralama ile kullanıcılara sunmaktadır. Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için uygulanan yöntemlere ise SEO denilmektedir.

SEO yani arama motorları optimizasyonu ile web sitelerinin kullanıcıların ihtiyaçlarına uygunluğu denetlenmektedir. SEO uyumlu olan web siteleri daha üst sıralarda kullanıcılara sunulurken uyumlu olmayan web siteleri daha geri sıralarda yer almaktadır. Web sitelerinin SEO uyumluluğunda en önemli olan konulardan birisi ise uygun anahtar kelimelerin içeriklerde kullanılması gerekmektedir.

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime web sitelerinde yer alan içeriklerin bir şekilde özeti niteliğinde olan kelimelerdir. Yazılan içeriklerde kullanıcıların arama alışkanlıklarına ve web sitesinde yer alan içeriğe uygun web anahtar kelimelerin seçilmesi gerekmektedir. İçeriklerde kullanılan anahtar kelimelerin içeriğe uygun olması ve kullanıcıların aramasına uygun olması gerekmektedir.

Web sitelerinde yer alan içeriklerin içinde yer alan içeriğin ne ile ilgili olduğunu belirten kelimelerin kalın olarak yazılması ve vurgulanması gerekmektedir. İçerikte yer alan kalın bold yapılan kelimelerin öncelikle içeriğe uygun olması gerekmektedir. Aynı zamanda web sitesinde yer alan içeriklerinde web sitesinin genel tema ve düzenine uygun olması son derece önemlidir.

Anahtar kelime seçimlerinde yapılan birçok hata nedeni ile web siteleri istenilen hedef kitlesine ulaşamamaktadır. Bu da web sitelerinin kullanıcılara daha geri sıralarda sunulmasına neden olmaktadır. Anahtar kelime seçimlerinde kullanıcıların arama alışkanlıklarına ilişkin istatistiki verilerin takip edilmesi ve istatistiklerde yer alan kelimelerin kullanılması oldukça önemlidir.

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Kullanıcılar bir konu hakkında arama yaparken bulmak istedikleri konu hakkında arama motorlarına aramaları ile ilgili kelimeleri yazmaktadır. Arama motorları da kullanıcıların aramada kullandıkları kelimeye göre en uygun web sitelerini kullanıcılara sunmaktadır.

Kullanıcılara sunulan web siteleri arama yapılan kelimeler ile en uyumlu anahtar kelimeleri kullanan web siteleri olmaktadır. Siteler sıralanırken anahtar kelimeyi daha az uyumlu kullanan web siteleri ve daha az ziyaret edilen web siteleri daha geri sıralarda yer almaktadır.

Web sitenize daha çok kullanıcı çekmeniz arama motorlarında çok daha üst sıralarda yer almanız en çok arama hacmine sahip anahtar kelimeleri kullanmanız ile mümkün olmaktadır. Uygun anahtar kelimeler sayesinde web sitenizde yer alan içerikleri çok daha fazla kullanıcı ile buluşturarak web sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

Ajans io olarak web sitelerinin arama motorlarında daha uygun şekilde daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için SEO uzmanları ile yardımcı olmaktayız. SEO uzmanlarımız web sitenizde gerekli düzenlemeleri yaparak içeriklerinizin daha fazla kullanıcı ile buluşmasını sağlamaktadır. Bu sayede sitenizin ziyaretçi sayısı artarken aynı zamanda da sitenizin reklam gelirlerinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?

Anahtar kelime nasıl seçilir konusunda birçok farklı yöntem uygulanırken genel olarak kullanıcı hareketlerinin takip edilmesi gerektiği görüşü bulunmaktadır. Anahtar kelime seçiminde faydalanılabilecek istatistiklerin yayınlandığı farklı platformlarda bulunmaktadır. SEO uyumlu anahtar kelime seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken anahtar kelimenin sitede yer alan içerikle tam uyumlu olması ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılaması olmalıdır.

Anahtar kelime seçiminde arama motorlarından da faydalanılabilmektedir. Bunun için içeriğinizin konusu ile ilgili arama motorlarında arama yaptığınızda benzer olarak sunulan arama sonuçlarında yer alan içeriklerden de faydalanabilirsiniz. Ajans.io olarak SEO uyumlu içerikler hazırlanması konusunda arama motorlarının algoritmaları ile uyumlu anahtar kelimeleri kullanarak sitenizin ön plana çıkmasını sağlamaktayız.

Anahtar Kelime Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan çalışmalar kullanıcıların arama motorlarında arama yaptıklarında genel olarak ilk sayfada ve ilk üç sırada yer alan web sitelerini daha çok ziyaret ettiğini göstermektedir. Arama motorlarının üst sıralarına yerleşmek için daha çok ziyaretçiye sahip olmak ve arama sonuçlarına uygun içeriklere sahip olmak gerekmektedir. Bunun için kullanılacak anahtar kelime araştırmaları oldukça önemli olmaktadır.

Web sitelerinizde oluşturacağınız içeriklerde arama motorlarının çalışma prensiplerine uygun şekilde anahtar kelimeleri seçmeniz gerekmektedir. İçeriğinizde olduğu kadar içeriğin linkinde de içeriğe uygun kelimeleri kullanmanız sitenizin ve içeriğin doğru hedef kitleye ulaşmasında etkili olmaktadır.

ajans.io olarak web sitelerinizin detaylı analizlerini yaparak hedef kitlenizin belirlenmesi sonrasında sitenizin SEO uyumlu hale gelmesinde gerekli tüm çalışmaları uzmanlarımız yapmaktadır. Firmamız Google iş ortağı olarak sitelerinizin arama motorlarına kaydı ve uyumlu olması ile ilgili çalışmalar yapmaktayız.

Web Sitesi İçeriklerinin Oluşturulması

Web sitelerinin ana hedefi içeriklerini daha fazla kişiye ulaştırarak hem web sitelerini büyütmek hem de daha fazla reklam alarak kazanç elde etmektir. Bu anlamda web sitelerinin daha fazla kişiye ulaşabilmesi için kullanıcılar tarafından sevilecek içeriklere sahip olması gerekmektedir. Genel olarak kullanıcılar ana bir temaya sahip ve düzenli olarak güncel içerikler üreten web sitelerini daha çok ziyaret etmektedir.

Web sitenizde yayınlayacağınız içeriklerde öncelikle dikkat etmeniz gereken farklı bir siteden ya da kitaptan tamamı ile kopya içerik barındırmamanızdır. Kopya içerikler arama motorları tarafından hızlı bir şekilde tespit edilmektedir. Kopya içerik üreten siteler içeriği ilk üreten site hariç olan siteler başta olmak üzere önce uyarılmakta akabinde ise ceza verilmektedir. Bu nedenle web siteniz de yer alan içeriklerin öncelikle özgün olması gerekmektedir.

Kullanıcılar üzerine yapılan anketler ve kullanıcı hareketlerinin analizleri düz metin şeklinde olan içeriklerden çok kullanıcıların resim ve video gibi görseller ile süslenen ve kısa paragraflara sahip içeriklerden hoşlandığını göstermektedir. Kullanıcılar bir konu hakkında yaptıkları arama sonuçlarında uzun cevaplardan ziyade doğru, net ve daha kısa içerikleri tercih etmektedir.

Kullanıcılara doğrudan ulaşabilmek için anahtar kelime seçimlerinde uzun kuyruklu anahtar kelimelerin yerine daha kısa ve net anahtar kelimelerin kullanılması önerilmektedir. Ajans.io olarak kullanıcı ve arama motorları odaklı çalışmalar yaparak sitenizi en uygun şekilde tasarlayarak sitenizin daha üst sıralarda kullanıcılara sunulması sağlanmaktadır.

Web Sitenizi SEO Uyumlu hale Getirin

Web sitelerinin daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için arama motorları tarafından tanınması ve kullanıcılara üst sıralarda önerilmesi gerekmektedir. Profesyonel, deneyimli ve alanında uzman ekibimiz web sitenizin alanında daha fazla kullanıcıya ulaşması için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Ekibimiz web sitenizi ve içeriklerinizi tarayarak daha fazla kullanıcıya ulaşılması için gereken tüm çalışmaları yapmaktadır.

Sitelerinizin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için sitenizde yapılaması gereken tüm çalışmalar yapılarak SEO uyumlu bir siteye ulaşmanız sağlanmaktadır. Sitenizin düzenlemeleri yaptıktan sonra ekibimiz sizlere de gerekli eğitimleri ve bilgilendirmeleri yaparak oluşturacağınız içeriklerin arama motorlarına uygun bir şekilde oluşturulmasında katkı sağlamaktadır. Bu sayede sitenizin arama motorlarındaki yeri her zaman yukarılarda olmaktadır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak anahtar kelimelerin seçilmesinde dikkat edilmesi gerekenleri uygulayarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Anahtar kelime seçimi konusunda dikkatli davranarak arama motorlarının algoritmalarına uyumlu bir web sitesine sahip olarak hem daha fazla kullanıcıya ulaşarak sunmuş olduğunuz mal ve hizmetleri daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda trend bir site haline gelerek sitenizin reklam gelirlerini de yükseltebilirsiniz.