Büyümek ve sektöründe rekabet avantajı elde etmek isteyen işletmeler için sosyal medyanın önemi yadsınamaz. Gerek sosyal medya kanalıyla organik takipçiler/ziyaretçiler elde edebileceğiniz, gerekse sosyal medya reklam kanalları ile sayfa beğenileri ve internet sitesi trafiği gibi hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz hizmetlerimizle tanışın.

Çorlu Sosyal Medya Görsel Tasarımı

Çorlu sosyal medya görsel tasarımı hizmetimizle, markanıza ve işinize uygun tasarımlar ortaya koyuyoruz. Tasarım ekibimiz, yaratıcı konseptler geliştirmek için promosyonlar, gönderiler, sayfa düzeni ve diğer yaratıcı varlıklarla ilgili çözümler sunacaktır. 

Sosyal medya görsel tasarımında, kurumsal kimliğin korunması için marka standartlarına bağlı kalmak ve sürdürülebilir bir anlayış benimsemek önemlidir. 

İş hedefleri ve hedef kitle(ler) için uygun kavramların, temaların ve mesajların etkin ve tutarlı bir şekilde iletilmesini ve temsil edilmesini sağlamak için yaratıcı tasarımcılar, yazarlar ile işbirliği yapar. Simgeler, renk şemaları, arayüz özellikleri ve geçişler dahil olmak üzere sanatsal tasarım ve yerleşim çözümleri, ustalıkla yürütülür. Sosyal medyada öne çıkabilmenizi sağlayacak tasarım çalışmaları ortaya konur. 

çorlu sosyal medya yönetimi

Çorlu Sosyal Medya Yönetimi

Hiç şüphe yok ki, sosyal medya bugünlerde dünyayı hemen hemen yönetiyor. Bu nedenle işletmenizin Facebook, Instagram ve Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde yer alması son derece önemlidir. Siz işinizi yürütmekle meşgulken, yüksek kaliteli bir sosyal medya kampanyası için içerik takvimleri oluşturarak takipçilerinizle etkileşime geçmek zor olabilir. 

Sosyal medya yönetimi, içerik oluşturma ve yayınlama, etkileşimi ve bahsetmeleri izleme, bir müşteri ve etkileyici topluluğu büyütme ve çabalarınızın sonuçlarını raporlama ve analiz etme sürecidir.

Şirketin hedeflerine bağlı olarak bu süreç, Facebook'tan YouTube'a kadar bir veya birden çok kanalı kapsayabilir. Bir işletmenin kullandığı sosyal kanal sayısı ne olursa olsun, sosyal medya yönetimi bir şirketin pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır ve ölçülebilir bir yatırım getirisi (ROI) sağlayabilir.

Çorlu sosyal medya yönetimi hizmetlerimiz, siz diğer önemli görevlere odaklanırken sosyal medya kanallarınız için içerik oluşturarak daha fazla takipçi ve etkileşim kazanmanıza yardımcı olacaktır.

çorlu sosyal medya danışmanlığı

Çorlu Sosyal Medya Danışmanlığı

Kendiliğindenlik, bazen şaşırtıcı sonuçlara neden olabilir. Fakat sosyal medyadan en iyi şekilde faydalanmak için bir plana ihtiyacınız vardır. Eğer işe yarayacak bir planınız yoksa, pazarlama çabalarınız, enerjiniz ve bütçeniz zarar görebilir. 

Çorlu sosyal medya danışmanlığı hizmetlerimizle, hedeflerinize ulaşmanız için etkili çalışmalar ortaya koyuyoruz. Hedefleriniz, bir nevi sosyal medya stratejinizi yansıtacaktır. Ajansio, sosyal medya danışmalığı kapsamında şu tür çalışmalar ortaya koymaktadır:

  • Sahip olduğunuz tüm sosyal medya hesaplarının bir listesinin hazırlanması ve tüm kanalların tutarlı hale getirilmesi.
  • Her sosyal profilin performansını analiz edebilmek için sosyal medya raporlarının hazırlanması. Kitle büyümesi, hesap erişimi, etkileşim oranları, vb. tüm veriler incelenir. Bu sosyal medya metrikleri zamanla gelişiyor mu, yoksa sosyal medyada belirli içerik türlerini yayınladığınızda ani bir yükseliş mi gösteriyor? Kalıplar aranır ve en iyi performansı gösteren içerik türleri belirlenir.

Hedeflerin Belirlenmesi 

Yakın zamandaki sosyal medya sonuçlarınız, markanızın geçmiş performansı, sektör verileri veya rakiplerinizle karşılaştırılır. Güçlü yönler, zayıf yönler ve fırsatlar belirlenir. Her sosyal medya planı, üzerinde çalışılacak en az bir hedefle başlamalıdır. 

Markanız pazarda yeniyse, ana hedefiniz “daha fazla müşterinin bizi tanımasını sağlayın” gibi bir şey olabilir. Bu genel ifadeyi, sosyal ağlarınız için “belirli sayıda takipçi kazanın” veya “belirli sayıda marka sözü oluşturun” gibi daha kesin bir hedefe dönüştürebiliriz.

İlerlemenizi ölçemezseniz, hedefinize ulaşıp ulaşmadığınızı asla bilemezsiniz. Katılımı izleyerek, sosyal platformlarınızdaki takipçileri sayarak veya diğer ölçümleri kullanarak ilerlemeyi nasıl ölçebileceğimiz hakkında fikir sahibi oluyoruz. 

Elbette, büyük düşünebilirsiniz, ancak imkansız bir hedef belirlemek ekibinize veya markanıza fayda sağlamaz. Küçük bir hesap için 10 milyon yeni takipçi kazanmayı hedeflemek yerine, gerçekçi hedefler belirlenir. Sosyal medya hedefleri belirlendikten sonra, ulaşmanız gereken temel performans göstergeleri oluşturulur. 

Markanızın Hedef Kitlesine Uygun Stratejinin Hayata Geçirilmesi

Markanızın hedef kitlesini tanımak, etkili bir şekilde pazarlama yapmak için çok önemlidir. Sonuçta, sosyal medya yayınlarınızın hedef kitlenizle etkileşim kurmanıza yardımcı olmasını istiyorsunuz. Potansiyel müşterilerinizi daha iyi tanımak için mevcut müşteriler araştırılır, mevcut takipçileriniz gözden geçilir ve yeni kitle araştırması yapılır. 

Başarılı bir markanın her sosyal medya kanalında olması gerektiğini varsaymak kolay, ancak bu fikir doğru değil. Mümkün olan her platformda profil oluşturmaya başlamadan önce, hangi kanalların markanız için en fazla değeri sunduğunu öğrenip, buna göre bir strateji uygularız.

Çorlu Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Çorlu Sosyal Medya Reklam Yönetimi Ajansı olarak, potansiyel müşterinizle bağlantı kurmanıza ve işinizi başarılı ve etkili bir şekilde tanıtmanıza yardımcı oluyoruz.

Uzmanlığımız ve bilgi birikimimizle size en yüksek yatırım getirisini (ROI) getirecek doğru sosyal medya platformunu tespit ediyor ve reklam kampanyaları oluşturuyoruz.

Facebook ve Instagram gibi sosyal medyadaki çevrimiçi reklamcılık, hedef müşterinizi tanımlayabilen son derece hassas hedefleme teknolojisini kullanır.

Bu kadar çok tüketiciyle, hedef tüketicinizin orada olduğundan ve onlara reklam vermenizi beklediğinden neredeyse emin olabilirsiniz. Herkesi kolaylıkla hedefleyebilirsiniz.

Ne satarsanız satın, onu isteyen veya ihtiyacı olan bir müşteri vardır!

Sosyal medyanın harika yanı, ideal tüketicinizi hedeflemenize izin vermesidir. Beğenileri, yaşı ve konumu, bunlardan sadece birkaç örnek. Kullanıcı takibi de sosyal medya reklamlarının avantajlı bir özelliğidir; kullanıcıların ilgi alanlarını sınıflandırır, böylece reklamlar gelecekte benzer kitlelere hedeflenebilir. 

Sosyal Medya Reklamları, karmaşık ve rekabetçi bir reklam ortamıdır. Bu nedenle, birçok işletme kampanyalarını etkin ve mümkün olan en uygun maliyetli şekilde yönetmekte zorlanır. PPC (tıklama başına ödeme) yönetimi karmaşık olabilir; çok sayıda markanın reklam sistemlerinin derinlemesine anlaşılmasını ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını gerektirir.

Ajansio’nun sosyal medya reklam yönetim uzmanları, hesaplarınız üzerinde çalışmak üzere sektörün en iyi dijital pazarlamacılarıdır. Kampanyalarınızda maksimum yatırım getirisi elde etmek için hemen bizimle iletişime geçin. 

İnternet Sitenizi Ücretsiz Analiz Etmemizi İster Misiniz?
Sitenizde bulunan her bir hatayı size bildirelim,yapılması gereken ne varsa beraber yapalım.